پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | موشک یک استارت آپ نوپا به مدار تعیین شده نرسید

تاریخ خبر: // کد خبر: 329744 // // //


موشک یک استارت آپ نوپا به مدار تعیین شده نرسید

یک استارت آپ فضایی نوپا نخستین عملیات پرتاب موشک خود را انجام داد. هرچند موشک به طور موفقیت آمیز به فضا پرتاب شد اما به مدار تعیین شده نرسید.


موشک یک استارت آپ نوپا به مدار تعیین شده نرسید

استارت آپ نوپای آسترا که در حوزه ارسال ماهواه و پرتاب موشک به فضا فعالیت می کند، در نخستین عملیات پرتاب خود با شکست روبرو شد.این شرکت در توئیتر اعلام کرد موشکی به نام راکت۳.۱ را به طور موفقیت آمیز به فضا پرتاب کرده است. اما موشک مذکور به دلیل اختلالی در قسمت اول موشک به مدار تعیین شده نرسید.

هیچ ویدئوی زنده ای از این پرتاب ثبت نشده و فقط جزئیات آن منتشر شده است. شرکت آسترا در یک بیانه اعلام کرد موشک مذکور هیچ محموله ای همراه نداشته و پس از بازگشت به زمین در منطقه ای ایمن فرود آمده است.

آسترا در یک پست وبلاگی در این باره  نوشت: ما امشب شاهد یک عملیات زیبای پرتاب بودیم. بررسی اطلاعات اولیه نیز نشان می دهد موشک عملکرد خوبی داشته است.

کریس کمپ و آدام لندن بنیانگذاران این شرکت نیز اعلام کردند، طبق پیش بینی آنها قبل از آنکه موشکی به مدار زمین بفرستند، حداقل باید ۳ پرتاب انجام دهند. این امر نشان دهنده چالش های فنی پروژه های موشکی است.

آنها در خصوص اختلال ایجاد شده در موشک اعلام کردند: به نظر می رسد در اوایل عملیات سیستم هدایت نوسان اندکی در فرایند پرواز ایجاد کرد و همین امر سبب شد موشک از مسیر تعیین شده ، دور شود و در نتیجه سیستم ایمنی پرواز دستور خاموش شدن موتورها را صادر کرد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو