پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز هواپیماهای ضدزیردریایی روسیه در شمال اروپا

تاریخ خبر: // کد خبر: 329745 // // //


پرواز هواپیماهای ضدزیردریایی روسیه در شمال اروپا

ناوگان دریای شمال روسیه از پرواز دو فروند هواپیمای “توپولف-۱۴۲” بر فراز آب‌های بین‌المللی دریاهای بارنتس، نروژ و شمال خبر داد که در طول مسیر برخی جنگنده‌های کشورهای اروپایی، آنها را همراهی کردند.


پرواز هواپیماهای ضدزیردریایی روسیه در شمال اروپا

دفتر مطبوعاتی ناوگان دریای شمال روسیه اعلام کرد که روز شنبه دو فروند هواپیمای ضد زیردریایی “توپولف-142” این کشور، پرواز برنامه ریزی شده طولانی مدتی را در مناطق شمالی این کشور در سواحل اروپا و در نزدیکی مرزهای فرانسه انجام دادند.

بر اساس این اطلاعات، پرواز این دو هواپیما، بر فراز آ بهای بین المللی دریای بارنتس، دریای نروژ و دریای شمال انجام شد. این پرواز بیش از 11 ساعت به طول انجامید و کاملاً مطابق با استانداردهای بین المللی صورت گرفت.

ناوگان دریای شمال روسیه یادآور شد که در مراحل خاصی از مسیر پرواز، هواپیماهای روسی توسط جنگنده‌های کشورهای خارجی واقع در شمال اروپا همراهی شدند.

چند روز قبل، گزارش شده بود که سه فروند بمب‌افکن راهبردی بی-1 لنسر نیروی هوایی آمریکا در نزدیکی جزایر روسیه در دریای سیبری شرقی پرواز کردند.

این بمب‌افکن‌ها روز جمعه از محل استقرار خود در ایالت تگزاس به سمت شرقی‌ترین منطقه مسئولیت فرماندهی اروپایی نیروهای مسلح آمریکا به پرواز در آمده و پس از 14 ساعت پرواز و  تکمیل مأموریت خود در حریم هوایی بین المللی بر فراز آب‌های دریای سیبری شرقی، به پایگاه هوایی در ایالت آلاسکا عزیمت کردند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو