پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | جنگنده‌های ائتلاف سعودی پایتخت یمن را بمباران کردند

تاریخ خبر: // کد خبر: 329803 // // //


جنگنده‌های ائتلاف سعودی پایتخت یمن را بمباران کردند

جنگنده بمب افکن‌های ائتلاف سعودی بامداد یکشنبه صنعاء پایتخت یمن را بمباران کردند.


جنگنده‌های ائتلاف سعودی پایتخت یمن را بمباران کردند

جنگنده بمب افکن‌های ائتلاف سعودی در پنج نوبت اطراف فرودگاه بین المللی صنعاء را بمباران کردند.بر اساس این گزارش، جنگنده بمب افکن های ائتلاف سعودی همچنین در ۲ نوبت شهرستان الثوره، در سه نوبت شهرستان سنحان و در ۲ نوبت نیز شهرستان أرحب استان صنعاء را هدف قرار دادند.هنوز از خسارت های احتمالی این حمله گزارشی منتشر نشده است.

این حملات در حالی صورت می گیرد که ساعاتی پیش منابع خبری از وقوع چند انفجار در شهر مأرب واقع در غرب یمن گزارش دادند.منابع محلی در شهر مأرب اعلام کردند که این انفجارها ناشی از اصابت تعدادی موشک بالستیک بوده است.

بر اساس این گزارش، در این حمله موشکی مقر فرماندهی منطقه سوم نظامی وابسته به نیروهای «عبدربه منصور هادی» در مرکز شهر مأرب هدف قرار گرفته است.

عربستان همراه با امارات، بحرین، کویت، سودان و مصر از ششم فروردین ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به منظور بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت کرد.

کشورهای همپیمان عربستان در این جنگ به دنبال مشاهده بی‌نتیجه بودن آن بتدریج خود را از ائتلاف عربی کنار کشیدند و فقط امارات به دلیل داشتن اهداف توسعه‌طلبانه و طمع‌ورزی‌های خاص خود در یمن، به حضور نظامی‌اش در این جنگ تا به امروز ادامه داده است.

این تجاوز نظامی تاکنون جز کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی و همچنین آواره شدن میلیون‌ها تن از شهروندان محروم و ویرانی زیرساخت‌ها و قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار در این کشور، نتیجه‌ای برای متجاوزان به همراه نداشته است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو