پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پیش‌بینی درباره خریدهای احتمالی نظامی ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 329902 // // // خبر مهم


پیش‌بینی درباره خریدهای احتمالی نظامی ایران

یک اندیشکده آمریکایی با تاکید بر توانایی ایران در ساخت و توسعه تسلیحات نوشت که خریدهای نظامی ایران احتمالا محدود خواهد بود.


پیش‌بینی درباره خریدهای احتمالی نظامی ایران

 اندیشکده آمریکایی «شورای آتلانتیک» روز شنبه در تحلیلی به قلم «باربارا اسلیوین» به گمانه زنی درباره خریدهای نظامی ایران با توجه به خاتمه تحریم های تسلیحاتی پرداخت.

نویسنده این تحلیل در ابتدا به این مهم اشاره می کند که ایران توانایی های خود برای توسعه سامانه های نظامی و کاستن از خریدهای تجهیزاتی را نشان داده  و به همین دلیل خریدهای ایران احتمال محدود خواهند بود.

 به نوشته این اندیشکده، ایران به دنبال تغییر کامل ساختار تسلیحاتی نیروهای مسلح خود نیست بلکه در پی خرید فناوری هدایت شونده و پیشرانه برای بهبود پهپادهای بومی وبرنامه های موشکی بالستیک و کروز است.

در زمینه خرید جنگنده نیز در این تحلیل آمده است، با توجه به ارزانتر بودن جنگنده «جی-۱۷» ساخت چین تا «سوخو-۳۰ اس ام» احتمالا گزینه ایران این جنگنده چینی خواهد بود. از سویی نگهداری آن نیز برای ایران راحت تر است. این هواپیما مجهز به موتور  «Klimov RD-۳۳» توربوفن است که این کشور تجربه کار بر آنها را به دلیل مستقر بودن بر جنگنده های «میگ-۲۹» دارد.

اندیشکده شورای آتلانتیک همچنین پیش بینی کرد که ایران احتمالا موشکهای هدایت شونده هوا به هوا همچون «R-۷۷-۱» ساخت روسیه و «PL-۱۵» ساخت چین را خریداری کند.

 این اندیشکده در خاتمه به توانمندی نیروهای مسلح ایران در ارتقاء جنگنده های «سوخو-۲۲»  و تجهیز آنها به موشکهایی با برد ۱۵۰۰ کیلومتر اشاره کرد.

چندی قبل اندیشکده آمریکایی «واشنگتن» با اشاره به موفقیت‌های ایران در باز آماد جنگنده سوخو-۲۲ و ساخت موشک‌های «فاتح مبین» نوشت، بازآماد «سوخو-۲۲ فیتر» موهبتی برای ایران است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  مشرق نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو