پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کاهش ۲۷درصدی پروازهای مسافری نسبت به مرداد سال ۹۸ + اینفوگرافی

تاریخ خبر: // کد خبر: 329963 // ٬ // // خبر مهم


کاهش ۲۷درصدی پروازهای مسافری نسبت به مرداد سال ۹۸ + اینفوگرافی

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: پروازهای فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در مرداد 99 نسبت به ماه مشابه سال گذشته 27 درصد و اعزام و پذیرش مسافر نیز 42 درصد کاهش یافته است.


کاهش ۲۷درصدی پروازهای مسافری نسبت به مرداد سال ۹۸ + اینفوگرافی

سیاوش امیرمکری  به مقایسه شاخص های فرودگاهی مرداد 99 نسبت به ماه مشابه سال گذشته پرداخت و گفت: مرداد امسال در مجموع 22 هزار و 825 نشست و برخاست با جابه جایی حدود دو میلیون و 197 مسافر و حدود 16.5 میلیون کیلوگرم بار در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت انجام شد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه مرداد سال گذشته 31 هزار و 335 نشست و برخاست با جابه جایی حدود سه میلیون و 800 هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از 33 میلیون کیلوگرم بار در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت انجام شد، افزود: بر اساس این آمار به دلیل شیوع بیماری  کرونا و تاثیر منفی آن بر صنعت هوایی و فرودگاهی، کل پروازهای فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در مرداد ماه 99 نسبت به ماه مشابه سال گذشته در نشست و برخاست 27 درصد، در اعزام و پذیرش مسافر42 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 50 درصد کاهش یافته است.

امیرمکری افزود: مرداد امسال نسبت به مرداد سال گذشته پروازهای داخلی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در نشست و برخاست 22 درصد، در اعزام و پذیرش مسافر 36 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 42 درصد کاهش یافته است. همچنین پروازهای بین المللی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در نشست و برخاست 84 درصد، در اعزام و پذیرش مسافر 96 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 80 درصد کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: در مرداد ماه 99 حداقل 80 درصد نشست و برخاست کل پروازها به ترتیب در ده فرودگاه مهرآباد، مشهد، شیراز، اهواز، کیش، اصفهان، بندرعباس، تبریز، خلیج فارس و یزد انجام شده است. همچنین حداقل 80 درصد نشست و برخاست پروازهای بین المللی در پنج فرودگاه شیراز، لارستان، مشهد، اصفهان، بندرعباس انجام شده است.

وی همچنین عنوان کرد: نحوه توزیع پروازها در ساعات شبانه روز و روزهای هفته طی مرداد 99 نشان می دهد که اوج پروازها در 24 ساعت شبانه روز، ساعت 18 و در روزهای چهارشنبه بوده است.

 امیرمکری، همچنین عنوان کرد: شاخص های فرودگاهی مرداد نسبت به تیر ماه در نشست و برخاست 5 درصد، در اعزام و پذیرش مسافر 13 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 16 درصد افزایش داشته است.

امیرمکری با بیان اینکه پروازهای داخلی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در مرداد نسبت به تیر ماه در نشست و برخاست چهار درصد، در اعزام و پذیرش مسافر 13 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 17 درصد افزایش داشته است، افزود: پروازهای بین المللی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در مرداد 99 نسبت به تیر ماه در نشست و برخاست 87 درصد، در اعزام و پذیرش مسافر 75 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست دو درصد افزایش داشته است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو