پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرصت بخش خصوصی برای خرید ۱۱ فروند هواپیمای هما

تاریخ خبر: // کد خبر: 330039 // // // // // خبر مهم


فرصت بخش خصوصی برای خرید ۱۱ فروند هواپیمای هما

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی کشور از فرصت خرید ۱۱ فروند هواپیمای از رده خارج هما توسط بخش خصوصی خبر داد.


فرصت بخش خصوصی برای خرید ۱۱ فروند هواپیمای هما

مقصود اسعدی سامانی، با اعلام این خبر گفت: خریداران می‌توانند در صورت جانمایی و تقبل هزینه حمل و نقل، این هواپیما‌ها را تبدیل به رستوران یا هتل کنند.
وی، با اشاره به مزایده اخیر شرکت هواپیمایی (هما) مبنی بر فروش ۱۲ فروند هواپیمای از رده خارج این شرکت، گفت: طبق تصمیم خردمندانه‌ای که از سوی مدیرعامل شرکت هما گرفته شد، مقرر شد یک فروند از این هواپیما‌ها به نمایشگاه هوایی تهران برای موزه انتقال داده شود.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اضافه کرد: همه این هواپیما‌ها از رده خارج بوده و به دلیل اینکه در طول زمان قطعات اصلی‌شان از بدنه خارج شده، امکان بهره برداری برای پرواز، برای هیچ یک از آن‌ها وجود ندارد.
اسعدی سامانی گفت: یکی از مشکلاتی که این هواپیما‌های از رده خارج برای فرودگاه مهرآباد ایجاد کرده‌اند، مربوط به اشغال فضای پارکینگ است. همان طور که می‌دانید، فرودگاه مهرآباد با مشکل پارکینگ رو به رو است، به طوری که این فرودگاه برای شرکت‌های هواپیمایی سهمیه تعیین کرده است. همین موضوع علاوه بر ایجاد هزینه اضافی، باعث می‌شود تا امکان بهره برداری عملیاتی و فرصت‌های دیگر از سایر شرکت‌های هواپیمایی گرفته شود.
وی با یادآوری از اینکه دیگر شرکت‌های هواپیمایی کشور نیز دارای هواپیمای از رده خارج و فرسوده هستند، تصریح کرد: این شرکت‌های هواپیمایی به دلیل اینکه هواپیماهای‌شان در وثیقه بانک‌اند، امکان مزایده ندارند و فعلا نیز آمار دقیقی از میزان این هواپیما‌های از رده خارج در دست نیست.
اسعدی سامانی درباره ویژگی خریداران اینگونه هواپیما‌ها گفت: اغلب خریداران ترجیح می‌دهند که این هواپیما‌ها را اسقاط کرده و از آلومینیوم قراضه آن‌ها استفاده کنند. البته برخی نیز ترجیح می‌دهند که از این هواپیماها، به منظور‌های دیگر از جمله رستوران یا هتل استفاده کنند. اما چون پیاده سازی و قطعه قطعه کردن هواپیما‌های از رده خارج و انتقال آن به مکان دیگر و سرهم بندی مجدد آن، کاری پر هزینه است، در نتیجه به ندرت افراد علاقمند در این زمینه پیدا می‌شود.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی کشور افزود: با وجود هزینه بر بودن این جا به جایی‌ها، اکنون این فرصت برای بخش خصوصی فراهم است که چنانچه مایل باشند، در مزایده فروش ۱۱ فروند هواپیمای هما شرکت کرده و در صورت جانمایی و تقبل هزینه حمل و نقل، از این هواپیما‌ها برای کاربری رستوران یا هتل بهره برداری کنند.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو