پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رونمایی از المان امیر سرلشکر خلبان شهید پرویز ذبیحی در جویبار

تاریخ خبر: // کد خبر: 330082 // // //


رونمایی از المان امیر سرلشکر خلبان شهید پرویز ذبیحی در جویبار

مسؤول دفتر حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شهرستان جویبار گفت: این المان در قالب یادمان در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی قهرمانان ارزشی به نسل‌های سوم و چهارم انقلاب احداث شد.


رونمایی از المان امیر سرلشکر خلبان شهید پرویز ذبیحی در جویبار

هاشمی از بهره‌برداری این المان در هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با شعار کشوری  “ما قوی هستیم” در هفته دفاع مقدس سال ۹۹ یادمان شهید ذبیحی به همت شورای اسلامی و شهردار شهر جویبار یادمان در مساحتی به متراژ هزار متر احداث و اِلمان ماکت جنگنده ” اف ۵ “خلبان شهید ذبیحی با استقبال خودرویی امروز وارد یادمان شده و در هفته دفاع با حضور مسوولان ارشد کشوری و استانی رو نمایی و به بهره‌برداری خواهد رسید.

مسؤول دفتر حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شهرستان جویبار ابراز کرد: این المان در ابعاد واقعی خود و برای اولین بار در استان مازندران با هزینه ۸۰ میلیون تومان که با احتساب قیمت سال ۹۰ محاسبه شد هزینه داشته که توسط شورای و شهرداری شهر جویبار تأمین اعتبار شد.

امیر شهید خلبان پرویز ذبیحی در بیست و پنجم اسفندماه سال ۱۳۲۶ در شهرستان جویبار استان مازندران در خانواده مؤمن و متقی دیده به جهان گشود پدرش برارگل از کشاورزان ساده و بی‌آلایش بود که خود را وقف تربیت فرزند کرد.

 پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی و متوسطه در آذر ماه سال ۱۳۵۰، به استخدام نیروی هوایی ارتش درآمد.پس از ۲۱ ماه تمرینات نظامی و فراگیری زبان انگلیسی و پروازهای مقدماتی با هواپیمای پایپرو و بونانزا و انجام پرواز سلو مستقل برای تکمیل دوره پرواز و پرواز با هواپیماهای پیشرفته عازم پایگاه هوایی اوکلاهامای آمریکا شد.

 پس از پرواز با هواپیماهای آموزشی ت ۴۱ و جت، ت ۳۷ و در میان دانشجویانی ملیت‏ های مختلف و پرواز با جت مافوق صوت ت ۳۸ به دریافت نشان خلبانی مفتخر و به ایران بازگشت و به جمع خلبان هواپیمای اف- ۵ در پایگاه پنجم شماری پیوست.

با شروع تجاوز رژیم بعثی عراق به میهن اسلامی به دفاع از کشور پرداخت و پس از چند پرواز عملیاتی برون‌مرزی و گشت هوائی در تاریخ ۱۳۵۹ در یک عملیات برون‌مرزی در شمال شرق موصل عراق “عملیات لانه ی زنبور” هواپیمایش مورد اصابت جنگ‌افزارهای پدافندی دشمن قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نائل شد.

به گزارش فارس؛ مراسم استقبال خودرویی از المان سرلشکر خلبان شهید ذبیحی روز دوشنبه ۲۴ شهریور جاری ساعت ۱۷ از پل شیب آبندان تا محل یادمان همراه با ذبح گوسفند انجام خواهد شد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو