پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بازدید کاپیتان زنگنه از فرودگاه چابهار / فرودگاه چابهار از فردا صبح عملیاتی می شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 330250 // // // // //


بازدید کاپیتان زنگنه از فرودگاه چابهار / فرودگاه چابهار از فردا صبح عملیاتی می شود

در حالی تعطیلی فرودگاه چابهار (کنارک) به‌دلیل تعمیر سطوح پروازی و سیستم ناوبری ادامه دارد که صبح امروز رئیس سازمان هواپیمایی از سیستم ناوبری این فرودگاه بازدید کرد.


بازدید کاپیتان زنگنه از فرودگاه چابهار / فرودگاه چابهار از فردا صبح عملیاتی می شود

طی یک هفته اخیر تعطیلی فرودگاه کنارک در 45کیلومتری چابهار باعث شده است پروازها به این منطقه به فرودگاه ایرانشهر در 300کیلومتری چابهار منتقل شود. شرکت فرودگاهی ع‌ــ‌ع چهارشنبه هفته گذشته طی نامه‌ای به سازمان هواپیمایی کشوری و معاون هوانوردی و امور بین‌الملل این سازمان از عدم پذیرش پرواز در فرودگاه چابهار (کنارک) به‌دلیل تعمیر سطوح پروازی، سیستم ناوبری و رفع ایرادات تا اطلاع ثانوی خبر داد.

سرگردانی مسافران و گرفتار شدن آنها در چابهار طی روزهای بعد از این نوتام شرکت مذکور حاکی از آن بود که اطلاع‌رسانی لازم نسبت به لغو فروش بلیت پرواز چابهار از سوی متولی این بخش صورت نگرفته است. فارغ از مسائل پیش‌آمده بین سازمان منطقه آزاد چابهار (که البته در شرایط کنونی پاسخگوی رسانه‌ها نیست) و شرکت ع‌ــ‌ع برخی اظهارات نشان از آن دارد که فرودگاه کنارک دچار مشکلاتی در سیستم‌های ناوبری است.

در همین زمینه صبح امروز رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به‌همراه معاون هوانوردی و امور بین‌الملل این سازمان برای پیگیری و رفع مشکلات فرودگاه چابهار (کنارک) از دستگاه‌های کمک‌ناوبری، برج مراقبت پرواز و مرکز مدیریت سوخت این فرودگاه بازدید کرد.

او در این بازدید مسائل و مشکلات پیش آمده در تعطیلی فرودگاه کنارک را پی گیری کرد و قول مساعد داد که در روزهای آینده با رفع نواقص و هماهنگی با مسوولان مختلف کشوری، استانی و محلی چابهار – کنارک مجددا فرودگاه بازگشایی شده و پروازها به روال قبل باز گردد.

احتمالاً تا ساعاتی دیگر تورج دهقانی زنگنه دلایل واقعی تعطیلی فرودگاه چابهار را اعلام خواهد کرد، شاید یکی از دلایل این تعطیلی اختلاف بین سازمان منطقه آزاد چابهار و شرکت فرودگاهی ع‌ــ‌ع باشد.

یازدهم شهریور ماه فرودگاه کنارک بدون اطلاع رسانی به منطقه آزاد چابهار در نامه‌ای به شرکت‌های هوایی اعلام کرد که به دلیل نارسایی و پوسیدگی لوله‌های سوخت، پروازها تا اطلاع ثانوی در این فرودگاه تعطیل است و این فرودگاه از روز پنجشنبه ۲۰ شهریور تعطیل و تمامی پروازها به مقصد چابهار لغو شد.

سعید چلندری معاون حمل و نقل و ترانزیت منطقه آزاد چابهار پیش از این با اشاره به تعطیل شدن فرودگاه کنارک با تصمیم نیروی هوایی ارتش گفته بود: پس از این نامه، در گفت و گویی که با مسئولان فرودگاه انجام و به آنان پیشنهاد شد به جای تعطیل کردن فرودگاه، شرایط جدید برقرار شود زیرا برخی مدل‌های هواپیما که به این منطقه پرواز دارند، نیازی به سوخت گیری در فرودگاه را ندارند .

او اظهار داشت که با رایزنی انجام شده با یکی از شرکت‌های هواپیمایی روزانه دو پرواز به فرودگاه ایرانشهر انجام می‌شود تا خدمت رسانی به مردم دچار وقفه نشود.

در ۴۰ سال گذشته پایگاه شکاری نیروی هوایی کنارک به‌ عنوان فرودگاه نظامی در چابهار مورد استفاده قرار گرفته که با چابهار فاصله‌ای حدود ۵۰ کیلومتر دارد.

منابع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم / باشگاه خبرنگاران / کانال تلگرامی مهندسی ترافیک هوایی ایران


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو