پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | احداث پایگاه فضایی در چابهار

تاریخ خبر: // کد خبر: 330312 // // //


احداث پایگاه فضایی در چابهار

در نشست استاندار سیستان وبلوچستان و رییس سازمان فضایی کشور احداث پایگاه فضایی در چابهار مورد بررسی قرار گرفت.


احداث پایگاه فضایی در چابهار

موهبتی ضمن استقبال و اعلام آمادگی هرگونه همکاری برای اجرای طرح در استان، اظهارکرد: تدابیر و هماهنگی های لازم برای اجرای طرح اتخاذ خواهد شد و با شروع پروژه، استان برای رفع مشکلات و بازدارنده ها همکاری لازم بعمل خواهد آورد.

وی ضمن قدردانی از مسوولان ارتباطات و دفاع و دانشمندان افتخار آمیز حوزه هوا و فضا از پیشرفت برنامه احداث پایگاه ابراز خرسندی کرد و افزود: امیدوارم این طرح در ادامه نیز با سرعت و دقت بیش تر پیش رود و خوشحالم که بتوانیم همکاری و کمک لازم را در این جهت انجام بدهیم.

استاندار سیستان وبلوچستان با تاکید بر اینکه در موضوع پایگاه باید تمام ابعاد موضوع اعم از پدافند غیرعامل و مسایل امنیتی آن دیده شود، گفت: نقطه تعیین شده از حیث دسترسی ها موقعیت خوبی دارد و البته با توجه به موقعیت و حساسیت، تحت رصد بیش تری نیز هست.

وی افزود: با اتمام پروژه هایی چون راه آهن، فرودگاه چابهار، طرح های برق و آب و گاز ، زیر ساخت های مورد نیاز نیز بزودی فراهم می شود.

موهبتی با اشاره به قابلیت های مختلف اقتصادی و اجتماعی و گردشگری منطقه، گفت:  توسعه و مباحث اقتصادی مهم است ولی مهم تر از آن در این طرح، مسأله اقتدار نظام است و با پیشرفت در این حوزه، قدرت کنترل و اقتدار نظام بیش تر می شود و باید همه در تحقق اهداف نظام اهتمام کنیم.

استاندار با اعلام آمادگی کلیه دستگاههای استانی برای همکاری در جهت اجرای طرح گفت: دستگاههای استان از حیث مجوزها، هماهنگی و کمک کاملا آماده اند و مشکلی در پیشبرد طرح در استان و شهرستان ها وجدد نخواهدداشت.

استاندار با اشاره به اهمیت موضوع، گفت استان آمادگی دارد در ادامه در صورت نیاز به تاسیسات اختصاصی برای پایگاه از جمله بندر، آب شیرین کن، نیروگاه و سایر زیرساخت ها هماهنگی کند و همه باید برای این کار بزرگ همراهی و کمک کنیم که در کمترین زمان به نتیجه برسد.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو