پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | شرکت ایرترانست کانادا صد‌ها نیروی خود را تعدیل می‌کند

تاریخ خبر: // کد خبر: 330348 // // // //


شرکت ایرترانست کانادا صد‌ها نیروی خود را تعدیل می‌کند

صنعت حمل و نقل هوایی از جمله بخش‌هایی است که بیشترین آسیب را از پیامد‌های بحران کووید ۱۹ متحمل شده و شرکت‌های هواپیمایی زیادی را در معرض ورشکستگی قرار داده است.


شرکت ایرترانست کانادا صد‌ها نیروی خود را تعدیل می‌کند

با این که وضعیت حمل و نقل هوایی در هفته‌های اخیر تا اندازه‌ای بهبود یافته است با این حال فشار پیامد‌های بحران کووید ۱۹ همچنان بر شرکت‌های هوانوردی تجاری احساس می‌شود. مسئولان شرکت ایرترانست کانادا اعلام کردند اگر شرایط برای شرکت به همین منوال ادامه داشته باشد و دولت فدرال برای کمک به این شرکت مداخله کند، احتمالا نزدیک به دو هزار کارگر شرکت اخراج خواهند شد.
مذاکرات شرکت ایرترانست با دولت کانادا به منظور تامین مالی بیشتر از طرف اتاوا تا کنون به نتیجه نرسیده و تکلیف فروش سهام این شرکت به شرکت ایرکانادا نیز هنوز پس از گذشت چندین ماه مشخص نشده است به همه این ابهامات و مشکلات باید زیان‌های مالی ناشی از بحران کووید ۱۹ را که مشخص نیست تا کی ادامه خواهد داشت، باید اضافه کرد. با توجه این که مشخص نیست بحران کووید ۱۹ و پیامد‌های آن تا چه زمان ادامه خواهد داشت، مسئولان شرکت ایرترانست از چند ماه پیش درخواست کمک‌های مالی بیشتر از دولت جاستین ترودو کرده اند.
ژان مارک استاش رئیس شرکت ایرترانست می‌گوید اگر صنعت حمل و نقل هوایی کانادا برای جبران خسارات و زیان‌های ناشی از بحران بهداشتی کووید ۱۹ از حمایت‌های بیشتر دولت فدرال برخوردار نشود، شرکت ایرترانست برای ادامه فعالیت‌های خود به شدت دچار مشکل خواهد شد. وی تاکید کرد دولت ترودو باید همانند آن چه در اروپا و آمریکا اتفاق افتاده است، برای حمایت از شرکت‌های هواپیمایی بیشتر هزینه کند.
رئیس شرکت ایرترانست افزود اگر تغییری در جهت بهبود وضعیت مالی شرکت ایجاد نشود، با پایان یافتن یارانه‌های اضطراری دستمزد که دولت فدرال در دوره بحران کرونا برای کمک به کسب و کار‌ها و شرکت‌ها به اجرا گذاشته است، ایرترانست چاره‌ای نخواهد داشت جز این که حدود چهل درصد از نیروی کار خود را کنار بگذارد. نزدیک به ۵۱۰۰ کارمند شرکت ایرترانست که مارس گذشته به علت پیامد‌های بحران کووید ۱۹ به طور موقت بیکار شدند، هنوز هم فرصت بازگشتن به محل کار خود را پیدا نکرده اند.
بحران کروناویروس صنعت هوانوردی کانادا را به شدت تحت تاثیر قرار داد و کلیه پرواز‌های شرکت ایرترانست را از اول آوریل تا ۲۲ ژوئیه لغو کرد. مسئولان شرکت ایرترانست برای کاهش هزینه‌های شرکت اعلام کرده اند که به جای بازپرداخت پول مسافرانی که پرواز‌های آن‌ها لغو شده است، اعتبار سفر در اختیارشان قرار می‌دهند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو