پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رتبه نخست فرودگاه لارستان در کشور برای اجرای پروتکل های بهداشتی

تاریخ خبر: // کد خبر: 330374 // // //


رتبه نخست فرودگاه لارستان در کشور برای اجرای پروتکل های بهداشتی

فرودگاه لارستان با رعایت 95 درصد پروتکل های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رتبه نخست در سطح کشور را میان فرودگاه ها کسب کرد.


رتبه نخست فرودگاه لارستان در کشور برای اجرای پروتکل های بهداشتی

فرودگاه لارستان با رعایت 95 درصد پروتکل های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رتبه نخست در سطح کشور را میان فرودگاه ها کسب کرد. در وبینار وزارت بهداشت که با حضور معاونان بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد، فرودگاه لارستان برای استفاده مسافران و شاغلان از ماسک و رعایت فاصله گذاری در سالن ها رتبه نخست را کسب کرد.

دکتر یگانه معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان در این باره ضمن اشاره به تلاش ها برای کنترل مبادی ورودی و ایجاد پایگاه مراقبت مرزی در لارستان گفت: با شروع بیماری کووید ۱۹ و شناسایی افراد مبتلا و باتوجه به وجود فرودگاه بین المللی و پروازهای خارجی احتمال افزایش بیماری کووید در منطقه وجود داشت که به همین دلیل به سرعت هماهنگی های لازم با مدیریت فرودگاه لارستان صورت گرفت و به محض از سر گیری پروازها و ورود مسافران خارجی به منطقه پایش مسافران در محل فرودگاه انجام شود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در مبادی ورودی تصریح کرد: در مرحله اول با دادن آموزش های لازم جهت رعایت پروتکل های بهداشتی به مسافران و درخواست رعایت فاصله گذاری اجتماعی، قرار دادن آنان در فواصل مشخص و استفاده از ماسک مسافرین به نوبت در محوطه فرودگاه از نظر میزان درجه حرارت (تب) سنجش شدند.

اخذ فرم تعهدنامه از مسافران برای رعایت قرنطینه به مدت ۱۴روز و دریافت جواب آزمایشات به روش مولکولی(PCR-RT) که در فرودگاه مبدا انجام شده از دیگر اقدامات در مبادی ورودی بود که یگانه به آن اشاره کرد.

وی با بیان اینکه اکنون از مسافرانی که نتیجه تست کووید به همراه ندارند نمونه گرفته می شود، خاطر نشان کرد: تهیه نمونه از تمام مسافران تا پایان تیرماه و بعد از آن از مسافران علامت دار اقدام لازمی بوده که توسط کارکنان معاونت بهداشتی با همکاری فرودگاه انجام شده است.

دکتر یگانه، هماهنگی با گذرنامه جهت ثبت مشخصات و تعداد مسافران را از دیگر کارهای انجام شده در فرودگاه دانست و گفت: ارسال لیست مسافران ورودی به دانشگاه های دارای مسافر جهت مراقبت و پیگیری وضعیت آنها و ارسال لیست مسافران به مراکز جامع سلامت جهت مراقبت و پیگیری نیز اقدامی بوده که به مرحله اجرا در آمده است.

وی در ادامه از اقدامات انجام شده در مبادی خروجی نیز سخن گفت و افزود: در مبادی خروجی نیز در صورت به همراه داشتن تست کووید۱۹ به روش مولکولی از آزمایشگاههای معتبر، گواهی سلامت به زبان لاتین صادر شده است.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان همچنین تب سنجی و آموزش مختصر به مسافران را از دیگر اقدامات در مبادی خروجی برشمرد.

وی در پایان از اقدامات انجام شده در سالن فرودگاه نیز گفت و اذعان داشت: با توجه به حضور مسافران در سالن فرودگاه، تدابیری اندیشیده شد تا از ازدحام و تجمع در بین مسافرین خوددداری شود و همچنین بر ضد عفونی تمامی بار مسافران و سایر وسایل نقلیه به صورت صحیح و همچنین ضد عفونی سالن بلافاصله پس از خروج مسافران توسط بهداشت محیط مستقر در پایگاه بهداشت مرزی نظارت شد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو