پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کرونا هواپیما دوست دارد یا قطار؟ چه کنیم در امان باشیم

تاریخ خبر: // کد خبر: 330381 // // //


کرونا هواپیما دوست دارد یا قطار؟ چه کنیم در امان باشیم

تهیه بلیط هواپیما، بلیط قطار یا بلیط اتوبوس برای همگی ما پیش آمده است. آیا تاکنون برای شما سوال پیش آمده که کدام یک از این وسایل نقلیه برای سفر مناسب تر هستند؟ ما به شما در این مطلب می گوییم که کدام یک از وسایل نقلیه بیشترین امکانات و بهترین ویژگی ها را دارند


کرونا هواپیما دوست دارد یا قطار؟ چه کنیم در امان باشیم

تهیه بلیط هواپیما، بلیط قطار یا بلیط اتوبوس برای همگی ما پیش آمده است. آیا تاکنون برای شما سوال پیش آمده که کدام یک از این وسایل نقلیه برای سفر مناسب تر هستند؟ ما به شما در این مطلب می گوییم که کدام یک از وسایل نقلیه بیشترین امکانات و بهترین ویژگی ها را دارند

معیارهای انتخاب وسیله نقلیه

برای این که بتوانیم وسیله های نقلیه را با یکدیگر قیاس کنیم ابتدا باید به معیارهای درستی متکی باشیم. معمولا وسایل نقلیه را با چهار عنصر اصلی ایمنی، هزینه، امکانات و شرایط جوی می سنجند. عوامل دیگری مانند بهداشت و سلیقه شخصی در رده های بعدی قرار می گیرند.

با قرار دادن این 4 معیار به عنوان معیارهای اصلی به راحتی می توان وسیله نقلیه ای مناسب برای سفر انتخاب نمود.

امنیت حرف اول در انتخاب

همیشه امنیت حرفا ول را در انتخاب وسایل نقلیه می زند. هنگامی که صحبت از امنیت می شود، قطار در صدر صحبت ها قرار می گیرد. بلیط قطار به دلیل امنیت بالای این وسیله نقلیه بسیار مورد توجه هموطنان قرار گرفته است.

به آمار جهانی رجوع کنید

اما نکته جالب درباره امنیت وسایل نقلیه این است که هواپیما هم جر امن ترین وسیله نقلیه جهان به شمار می رود. اگر شما هم جز آن دسته از افراد هستید که فکر می کنید امنیت هواپیما پایین است، کافی است به آمار جهانی تصادفات جاده ای، ریلی و هوایی سری بزنید. به خوبی متوجه خواهید شد که با خرید بلیط هواپیما می توان بدون استرس و نگرانی به سفرهای خود پرداخت. از لحاظ امنیت اتوبوس در رده آخر قرار دارد.

عزیزانی که با رزرو بلیط هواپیما و خرید بلیط قطار به سفر می پردازند، از امنیت بیشتری برخوردار هستند. شاید بتوان سفر را بدون امکانات یا با امکانات اندک سپری کرد اما بدون امنیت هرگز سفر نمی تواند پایان خوشی داشته باشد. این مقاله را در انتخاب وسیله نقلیه جدی بگیرید.

هزینه ها را جدی بگیرید

هزینه از دیگر مقوله هایی است که نه تنها در خرید بلیط وسایل نقلیه برای انسان ها دارای اهمیت میباشد، بلکه در سایر عرصه زندگی نیز موثر است. اگر بخواهیم وسایل نقلیه را از لحاظ ارزانی بسنجیم، اتوبوس در صدر وسایل نقلیه قرار دارد. بسیاری از هموطنان به دلیل ارزانی بلیط اتوبوس از آن برای سفر های مختلف استفاده می نمایند.

پرطرفدارترین وسیله دنیا

ناگفته نماند، بلیط اتوبوس پرطرفدارترین بلیط در بین وسایل نقلیه است. بلیط قطار و بلیط هواپیما در رده های بعدی از لحاظ هزینه قرار دارند. اگر مایلید تا با هواپیما سفر کنید و نگران هزینه بلیط هواپیما هستید، نرانی خود را دور بیاندازید ، تکنیک های خرید بلیط هواپیما ارزان را فرا بگیرید.

اما نکته جالب درباره هزینه این است که این مقوله رابطه مستقیمی با امکانات دارد. هر چه امکانات بیشتر باشد، بلیت وسیله نقلیه نیز هزینه بالاتری را به همراه خواهد داشت. در ادامه مطلب به این مقوله بیشتر خواهیم پرداخت.

امکانات مساری کیفیت سفر

مقوله بعدی که در سفر باید بسیار زیاد جدی گرفته شود، امکانات است. این امکانات است که می تواند کیفیت سفر شما را مشخص کند. هر چه امکانات بیشتر باشد، لذت و شیرینی سفر چندین برابر خواهد شد. در بین وسایل نقلیه این هواپیما است که از لحاظ امکانات حرف اول را می زند.

بلیط هواپیما به دلیل امکانات بسیار زیاد این وسیله نقلیه مورد توجه مخاطبان زیادی قرار گرفته است. امکانات هواپیما را هیچ یک از وسایل نقلیه با خود به همراه ندارند. همانطور که در بخش هزینه ها به ان اشاره شد، امکانات با هزینه ها رابطه مستقیم دارند. هر چه امکانات در وسایل نقلیه بیشتر باشد، قیمت بلیط هواپیما، بلیط قطار و بلیط اتوبوس نیز بالاتر است. هواپیما، قطار و اتوبوس به ترتیب از لحاظ امکانات رتبه های اول تا سوم را در اختیار دارند.

سفری راحت در شرایط جوی

شرایط جوی اخرین عاملی است که آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد. سفر در فصل های سرد و با شرایط جوی نامناسب یکی از دردسرهایی است که مسافران با آن دست و پنجه نرم میکنند. اگر سفر در شرایط بد جوی را در برنامه دارید، بهترین گزینه بلیط قطار است. بعد از قطار هواپیما و اتوبوس در رتبه های بعدی قرار دارند.

انتخاب  کنید

عواملی که می توانست در خرید بلیط هواپیما، بلیت قطار و اتوبوس موثر باشد را مورد بررسی قرار دادیم. حال انتخاب با خود شماست که جه وسیله نقلیه ای را انتخاب نمایید.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فرارو


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو