پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انجام 25 هزار ماموریت توسط اورژانس زنجان/ رایگان بودن خدمات اورژآنس 115

تاریخ خبر: // کد خبر: 330574 // // //


انجام 25 هزار ماموریت توسط اورژانس زنجان/ رایگان بودن خدمات اورژآنس 115

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان با اشاره به انجام ۲۵ هزار ماموریت توسط مرکز اورژانس استان در سال‌جاری گفت: همه خدمات اورژانس ۱۱۵ استان در هر سطحی کاملا رایگان ارائه می‌شود.


انجام 25 هزار ماموریت توسط اورژانس زنجان/ رایگان بودن خدمات اورژآنس 115

اصغر جعفری‌روحی در نشست خبری با خبرنگاران که در آستانه روز ملی اورژانس و فوریت‌های پزشکی و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، از فعالیت ۶۱ پایگاه فوریت‌های پزشکی شامل ۲۱ پایگاه شهری، ۳۸ پایگاه جاده‌ای و یک پایگاه ریلی و اورژانس هوایی خبر داد و اظهار کرد: نخستین پایگاه اورژانس ریلی کشور در خرم‌دره افتتاح شده است.

رئیس مرکز مدیریت و فوریت‌های پزشکی استان زنجان با تاکید بر افزایش کیفیت خدمات توسط مرکز 115 اورژانس افزود: این ارتقای کیفیت در پی افزایش تجهیزات، آمبولانس‌ها و ارائه خدمات متنوع و تخصصی حاصل شده است.

وی از ارائه خدمت به 3 هزار و 300 بیمار مشکوک به کووید 19 توسط اورژانس استان زنجان خبر داد و تصریح کرد: خدمات اورژانس به بیماران کرونایی توسط آمبولانس‌های ویژه پیش‌بینی شده برای این نوع خدمات ارائه می‌شود که بعد از هر ماموریت ضدعفونی می‌شود.

جعفری‌روحی با تاکید بر اینکه در حال حاضر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان، پیشگام ارائه خدمات درمانی در انتقال بیماران مبتلا به کرونا است، ادامه داد: طبق قانون وزارت بهداشت، انتقال همه بیماران مبتلا از درب منازل و نیز انتقال بین بیمارستانی بر عهده اورژانس ۱۱۵ است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان با اشاره به مجهز شدن مراکز اورژانس زنجان، ایجرود و ماهنشان به تجهیزات الکترونیکی از جمله بی‌سیم و سیستم اتوماسیون برای ثبت و ضبط ماموریت‌ها، متصل شدن به سامانه GPS، راه‌اندازی تعمیرگاه مرکزی و سیار  تاکید کرد: این اقدام جزو برجسته‌ترین اقدامات اورژانس استان زنجان محسوب می‌شود چرا که ضمن کاهش هزینه، منجر به تسریع امور هم شده است.

وی فرسوده بودن ناوگان آمبولانس را از عمده‌ترین مشکلات این حوزه دانست و ادامه داد: نیاز به بازسازی ناوگان آمبولانس وجود دارد که با همکاری وزارتخانه میسر است.

جعفری‌روحی اورژانس هوایی استان زنجان یکی از فعال‌ترین اورژانس‌های هوایی اعلام کرد و گفت: اورژانس هوایی با اقدام به موقع به بیماران نیازمند به ویژه مصدومان حوادث خدمات حیاتی ارائه می‌کند که در این راستا اورژانس هوایی در آینده از هواپیما هم استفاده خواهد کرد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان با اشاره به انجام ۲۵ هزار ماموریت توسط مرکز اورژانس استان در سال‌جاری افزود:  همه خدمات اورژانس ۱۱۵ استان در هر سطحی کاملا رایگان است.

وی تاکید کرد: در اورژانس تست بیماری کرونا انجام نمی‌شود و بیمار با نظر پزشک داخلی و عفونی در مراکز بهداشتی و درمانی تحت نظر قرار می‌گیرد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو