پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تاکید بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در پروازها/ امکان تولید ۱۶ میلیون ماسک توسط سازمان بسیج

تاریخ خبر: // کد خبر: 330576 // // //


تاکید بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در پروازها/ امکان تولید ۱۶ میلیون ماسک توسط سازمان بسیج

حسین ذوالفقاری گفت: خوشبختانه با همت دستگاه‌های ذی ربط نظیر وزارت صمت و بهداشت و سازمان بسیج، امروز وضعیت ایده الی در حوزه تولید ماسک داریم.


تاکید بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در پروازها/ امکان تولید ۱۶ میلیون ماسک توسط سازمان بسیج

سی و چهارمین جلسه کمیته اجتماعی- امنیتی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا امروز در سالن پیامبر اعظم (ص) در محل وزارت کشور با حضور حسین ذوالفقاری رئیس کمیته، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت و علیرضا رئیسی معاون بهداشتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور برگزار شد.

ذوالفقاری رئیس کمیته اجتماعی- امنیتی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه  نیازمند اعمال قوانین سخت گیرانه در رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور برای کنترل هر چه موثرتر این بیماری هستیم؛گفت: هر گونه بی احتیاطی در رعایت پروتکل های بهداشتی نظیر سفرهای غیر ضروری و عدم استفاده از ماسک باعث با شیوع دوباره این بیماری در کشور می شود.

معاون امنیتی وزیر کشور پس از استماع گزارش رئیس سازمان بسیج اصناف کشور از وضعیت تولید ماسک در کشور گفت: خوشبختانه با همت دستگاه‌های ذی ربط نظیر وزارت صمت و بهداشت و سازمان بسیج، امروز وضعیت ایده الی در حوزه تولید ماسک داریم که امید داریم این وضعیت مناسب در کشور با قدرت هر چه بیشتر تداوم یابد.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه باید با به کارگیری مکانیسم های مختلف، تامین ماسک ارزان و با کیفیت را در اولویت برنامه هایمان قرار دهیم؛ گفت: ساماندهی تولید در حوزه قیمت ها و کیفیت نیاز اصلی است و باید در این حوزه با هماهنگی وزارت صمت و استانداردهای بهداشتی؛ نهایت دقت اعمال شود.

وی تاکید کرد: درخواست ما از وزارت صمت کمک به تقویت واحدها و کارگاههای تولید ماسک در کشور است که امروز با همت این کارگاهها روزانه ۱۶ میلیون ماسک در کشور تولید و توزیع می‌شود.

معاون امنیتی وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت هایش به لزوم توجه بیش از پیش به اصول بهداشتی در پایانه های هوایی کشور اشاره کرد و گفت: نیازمند اعمال مقررات دقیق بهداشتی نظیر تهیه ماسک، مواد ضدعفونی در داخل هواپیماها برای مسافران هستیم.مسافرین هم لازم است  موارد بهداشتی و پروتکل ها را رعایت کنند.

رئیس کمیته اجتماعی امنیتی و انتظامی ستاد ملی اضافه کرد: در صورتی که ایرلاین ها اصول بهداشتی را رعایت نکنند با جریمه های مالی مواجه خواهند شد.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو