پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | استفاده ترامپ از تصویر جت‌های جنگنده روسی در آگهی کارزارش

تاریخ خبر: // کد خبر: 330620 // // //


استفاده ترامپ از تصویر جت‌های جنگنده روسی در آگهی کارزارش

رئیس جمهور آمریکا درست قبل استفاده از تصویر آرشیوی جت‌های جنگنده ساخت روسیه و تسلیحات در تبلیغ کارزار انتخابی‌اش، تأکید کرد: دخالت روسی در انتخابات ۲۰۲۰ وجود ندارد.


استفاده ترامپ از تصویر جت‌های جنگنده روسی در آگهی کارزارش

“راسلن پسکوف” از مرکز تحلیل استراتژی‌ها و فناوری‌های مسکو در “پولیتیکو” تأیید کرد:  این آگهی جلب کمک مالی که قبل از ۱۱ سپتامبر (۲۱ شهریور) منتشر شد، به عموم پیغام “از نیروهای ما حمایت کنید” را می‌داد و شبح پنج سرباز را به تصویر کشید که زیر سه جتی که به سمت بالا در پرواز بودند، ایستاده‌اند. اما تصویر استفاده شده هواپیماهای MIG-۲۹ را نشان می‌دهد و دست‌کم یک سرباز در آن تفنگ کلاشنیکف به دست گرفته است. از آن زمان این تصویر به عنوان یک تصویر آرشیوی موجود در “شاتراستاک” با عنوان “اشباح نظامی سربازان و نیروی هوایی در پس‌زمینه غروب خورشید” شناسایی شده است. کمیته “آمریکا را عالی کن” ترامپ و کمیته ملی جمهوری‌خواهان این تبلیغ دیجیتالی را از ۸ تا ۱۲ سپتامبر پخش و بعد حذف کرد و کارزار ترامپ از آن زمان تاکنون به شکل علنی درباره آن اظهارنظر نمی‌کند.

با وجود این آگهی که حالا به سوژه تمسخر آنلاین بدل شده است، این نخستین باری نیست که کارزار ترامپ از ویدئوی نادرست یا گمراه‌کننده استفاده می‌کند. در جریان اعتراضاتی که بعد از کشته شدن جورج فلوید اتفاق افتاد، کارزار ترامپ تصویری از اعتراضات اوکراین در سال ۲۰۱۴ را در کنار تصویری از ترامپ که با مأموران نیروی انتظامی در کاخ سفید دیدار می‌کند، مورد استفاده قرار داد. این آگهی با هدف تحقیر معترضان از طریق مقایسه آن‌ها با رئیس جمهور دوستدار “نظم و قانون” پخش شد. متن زیر عکس‌های استفاده شده جمله “امنیت عمومی در مقابل هرج و مرج و خشونت” را نشان می‌داد.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو