پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز هواپیماهای آمریکایی بر فراز فرودگاه بغداد

تاریخ خبر: // کد خبر: 330659 // // //


پرواز هواپیماهای آمریکایی بر فراز فرودگاه بغداد

تیم رسانه‌ای امنیتی عراق سه شنبه شب از وقوع یک انفجار دیگر در مسیر کاروان‌های حامل تجهیزات نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش تحت امر واشنگتن خبر داد.


پرواز هواپیماهای آمریکایی بر فراز فرودگاه بغداد

تیم رسانه‌ای امنیتی عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، کاروان‌های حامل تجهیزات نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش که توسط شرکت‌های حمل و نقل عراقی و رانندگان عراقی خودروها از خاک این کشور در حال عقب‌نشینی بودند، در منطقه «النیل» واقع در استان «بابل» در معرض انفجار بمب کنار جاده‌ای قرار گرفت.

در این بیانیه همچنین آمده است، در نتیجه وقوع این انفجار، یکی از خودروها متحمل ضرر شد.حملات علیه کاروان‌های حامل تجهیزات یا مواد لجستیک نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در عراق از ماه‌ها پیش ادامه دارد.

روز دوشنبه نیز تیم رسانه‌ای امنیتی عراق از وقوع دو انفجار در مسیر کاروان‌های نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش تحت امر واشنگتن در جنوب عراق خبر داده بود که بمب نخست در جاده‌ای در منطقه استحفاظی پلیس «الدیوانیه» و انفجار دوم نیز در جاده‌ای که جزو مسئولیت پلیس بابل است، منفجر شد.

از سوی دیگر، یک منبع امنیتی از پروازهای گسترده هواپیماهای آمریکایی بر فراز آسمان فرودگاه بین‌المللی بغداد خبر داد.این منبع امنیتی به جزئیات بیشتری در این خصوص اشاره‌ای نکرد.

معمولاً آنچه در حملات موشکی هدف قرار می‌گیرد، پایگاه‌های نظامی و اطراف فرودگاه بغداد است که سربازان نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در آن حضور دارند.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو