پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرودگاه مسجدسلیمان، کم اهمیت برای عمل، پر اهمیت برای تبلیغ

تاریخ خبر: // کد خبر: 330909 // // // // خبر مهم


فرودگاه مسجدسلیمان، کم اهمیت برای عمل، پر اهمیت برای تبلیغ

اواسط سال ۱۳۹۲ بود که راه اندازی مجدد فرودگاه قدیمی مسجدسلیمان در دستور کار قرار گرفت و از سال ۱۳۹۳ علیرضا گورویی فرماندار مسجدسلیمان پس از انتصاب در سمت فرمانداری مسجدسلیمان، قول هایی مبنی بر پیگیری ساخت و راه اندازی ترمینال فرودگاه مسجدسلیمان برای استفاده عموم مردم را داد.


فرودگاه مسجدسلیمان، کم اهمیت برای عمل، پر اهمیت برای تبلیغ

اواسط سال ۱۳۹۲ بود که راه اندازی مجدد فرودگاه قدیمی مسجدسلیمان در دستور کار قرار گرفت و از سال ۱۳۹۳ علیرضا گورویی فرماندار مسجدسلیمان پس از انتصاب در سمت فرمانداری مسجدسلیمان، قول هایی مبنی بر پیگیری ساخت و راه اندازی ترمینال فرودگاه مسجدسلیمان برای استفاده عموم مردم را داد.

مقتدایی استاندار وقت در آذر ۱۳۹۴ نیز اعلام نمود که فرودگاه مسجدسلیمان آماده بهره برداری است.

اردیبهشت ۱۳۹۳ اسماعیل جلیلی نماینده مسجدسلیمان از بازگشایی فرودگاه پس از ۳۰ سال در ۵ خرداد همان سال با پرواز فوکر ۱۰۰ بر فراز شهر خبر داد اما چشمان مردم در حالی که به آسمان دوخته شده بود هواپیمایی را ندید و افتتاح این فرودگاه باز هم به تاخیر افتاد.

مرداد ماه ۱۳۹۳ جلیلی با اشاره به رفع موانع اساسی پیش روی افتتاح فرودگاه این شهرستان گفت: در آینده نزدیک فرودگاه مسجدسلیمان افتتاح می شود.

در آبان ۱۳۹۳ محمد سعید شرفی مدیرکل فرودگاه های خوزستان اعلام کرد: با تلاش و پیگیری های استاندار خوزستان، فرودگاه مسجدسلیمان تا پایان امسال برای پرواز هواپیما های متوسط با ظرفیت پذیرش ۶۰ الی ۷۰ مسافر آماده می شود.

مقتدایی استاندار وقت در همان زمان گفت: که بازسازی فرودگاه مسجدسلیمان شامل اصلاح باند، احداث ترمینال مسافربری و ساختمان اداری، بازسازی برج مراقبت و خریداری ماشین آلات مورد نیاز بوده است و این فرودگاه تا پایان امسال برای پرواز آماده می شود. 

در کمتر از دو هفته بعد از اعلام این خبر مقتدایی استاندار وقت به مسجدسلیمان سفر کرد و در حاشیه این سفر نیز احمد سیاحی معاون عمرانی استاندار خوزستان به خبرنگاران گفت: عملیات بازسازی و اصلاح باند فرودگاه هم اکنون در حال انجام است و پیش بینی می شود تا پایان امسال (سال ۱۳۹۳) بازسازی باند به اتمام برسد.

سیاحی از افتتاح فرودگاه مسجدسلیمان در نیمه نخست سال بعد خبر داد و اظهار کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده در نیمه نخست سال ۱۳۹۴ و حدود ۸ ماه آینده شاهد بهره برداری از این فرودگاه خواهیم بود.

مرداد ۱۳۹۴ علیرضا گورویی فرماندار وقت مسجدسلیمان اعلام نمود که پروژه ساخت بند فرودگاه تا مهرماه ۱۳۹۴ به پایان رسیده و فقط آسفالت این باند باقی می ماند و اعلام امیدواری نمود که تا اردیبهشت ۱۳۹۵ اولین پرواز ها در فرودگاه مسجدسلیمان انجام می شود.

در بهمن ۱۳۹۵ علیرضا گورویی فرماندار مسجدسلیمان گفت‌ به دنبال دریافت مجوز از فرماندهی کل ارتش هستیم تا بتوانیم مراحل ساخت ترمینال ‌های فرودگاه مسجدسلیمان را آغاز کنیم.

در تیر ماه ۱۳۹۶ غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان اعلام کرد که برای جانمایی ترمینال فرودگاه به توافقاتی خواهیم رسید. وی اعلام کرد که نشست هایی برای ساماندهی و هماهنگی لازم برای فرودگاه مسجدسلیمان و بهبهان برگزار شد که انشاالله برای جانمایی ترمینال فرودگاه به توافقاتی خواهیم رسید تا بعد از آن، فرودگاه ساخته شود و کار به یک سرانجامی برسد و آماده بهره برداری شود.

شهریور ۱۳۹۶ علی عسگر ظاهری نماینده ی وقت نیز از راه اندازی فرودگاه مسجدسلیمان در آینده ی نیزدیک خبر داد.

اردیبهشت ۱۳۹۷ فرامند هاشمی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان در جمع خبرنگاران در این خصوص اظهار کرد: فرودگاه مسجدسلیمان یک فرودگاه نظامی بوده و باید به یک فرودگاه عمومی و مسافری تبدیل شود. در همان روز خبری مبنی بر آغاز عملیات اجرایی ساخت ترمینال فرودگاه مسجدسلیمان با حضور محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام شد.

 

فاضل عبیات معاون عمرانی استاندار خوزستان خرداد ماه ۱۳۹۸ نیز در بازدید از محل فرودگاه مسجدسلیمان از برقراری پروازها در ۳ تا ۴ ماه آینده یعنی شهریور ۱۳۹۸ خبر داد که تا به امروز از محقق شدن این وعده نیز خبری نیست.

شهریور ۱۳۹۸ استاندار خوزستان گفت: فرودگاه مسجدسلیمان به ۲۵ میلیارد تومان برای راه‌اندازی نیاز دارد که معاون رییس جمهور تامین این مبلغ را تقبل کرد.

حاجتی فرماندار وقت مسجدسلیمان در نمایشگاه بزرگداشت هفته دولت شهریور ۱۳۹۸ نیز اعلام نمود که تجهیزات سالن مسافری برای فرودگاه باید خریداری شود و به خاطر مشکل نقدینگی، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور متعهد شد تا مبلغ ۲۵ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات مورد نیاز در اختیار استانداری قرار بدهد که با تخصیص آن تجهیزات را بعد از خریداری نصب می کنیم.

شهریور ماه ۱۳۹۹ محمدباقر قالیباف در سفر به مسجدسلیمان نیز به راه اندازی فرودگاه شهرستان مسجدسلیمان اشاره نمود که احتمالاً به جز شوی تبلیغاتی انتخابات ۱۴۰۰ دلیل دیگری برای سفر شبانه ی وی به مسجدسلیمان نبود.

پس از آن نیز چندین و چند بار قول ها و وعده وعید هایی از سمت مسئولین کشوری و شهرستانی، گوروئی و حاجتی فرماندارهای مسجدسلیمان، اسماعیل جلیلی و عسگر ظاهری نماینده های مجلس ادوار گذشته و غلامرضا شریعتی و مقتدایی استاندارهای خوزستان نیز در هر سفر به مسجدسلیمان وعده راه اندازی ترمینال و پرواز بر فراز آسمان مسجدسلیمان را به مردم دادند.

با تمام این تفاسیر از وعده بازگشایی مجدد فرودگاه مسجدسلیمان حدود ۷ سال می گذرد و به نظر می رسد علیرغم اظهار نظر مسئولین مبنی بر رفع مشکل زمین فرودگاه هنوز هم فعالیت های اجرایی این زیر ساخت مهم و حیاتی از سر گرفته نشده و مشخص نیست که زمان دقیق افتتاح فرودگاه چه زمانی خواهد بود. امیدواریم با رفع موانع و مشکلات موجود و پایان فعالیتهای اجرایی فرودگاه شاهد بهره برداری هر چه سریعتر آن و پرواز مجدد هواپیما در فرودگاه شهر اولین ها باشیم.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرروز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو