پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ربات‌هایی که هواپیماها را برای مقابله با کروناویروس ضدعفونی می‌کنند

تاریخ خبر: // کد خبر: 330981 // // //


ربات‌هایی که هواپیماها را برای مقابله با کروناویروس ضدعفونی می‌کنند

یک شرکت هواپیمایی آمریکایی برای کاهش شیوع کووید- 19 در پروازها، ربات‌هایی را به کار گرفته است که می‌توانند همه قسمت‌های هواپیما را به طور کامل ضدعفونی کنند.


ربات‌هایی که هواپیماها را برای مقابله با کروناویروس ضدعفونی می‌کنند

ربات‌ها در دوره شیوع کروناویروس، نقش مهمی در فرودگاه‌های آمریکا پیدا کرده‌اند و برای ضدعفونی کردن هواپیماها به کار می‌روند تا مردم به استفاده دوباره از پروازها تشویق شوند.

شرکت هواپیمایی “یونایتد ایرلاینز” (United Airlines) برای ضدعفونی کردن هواپیماهای خود، ربات‌هایی را به کار گرفته است که یک ماده ضدمیکروبی را روی سطوح پخش می‌کنند تا از رشد میکروب روی آنها جلوگیری شود.

در حال حاضر از فناوری‌های بسیاری در ارسال بسته‌های سفارشی، خطوط تولید و همچنین برای ضدعفونی کردن سطوح استفاده می‌شود. این ربات‌ها که “نواروور” (NovaRover) نام دارند، به یک نازل مجهز هستند که ماده ضدعفونی کننده را از جهت‌های گوناگون روی سطوح می‌پاشد.

به گفته یونایتد ایرلاینز، ضدعفونی کردن بیشتر قسمت‌های هواپیما با این ربات‌ها، تنها یک دقیقه و نیم زمان می‌برد و این شرکت آنها را به کار گرفته است تا ضدعفونی کردن هواپیما به طور کامل و با سرعت بیشتر انجام شود.

ربات نواروور، در میان صندلی‌های هواپیما حرکت می‌کند و ماده ضدمیکروبی را طوری روی همه سطوح می‌پاشد که سرتاسر آنها را پوشش دهد.

قرار است که این ربات‌ها در اختیار 10 فرودگاه در سرتاسر آمریکا قرار بگیرند و طی شب به ضدعفونی کردن هواپیما بپردازند تا میزان تعامل انسان با سطوح را کاهش دهند و از شیوع بیشتر کروناویروس پیشگیری کنند.

“توبی انکویست” (Toby Enqvist)، مدیر ارشد بخش مشتریان یونایتد ایرلاینز گفت: این اسپری ضدمیکروبی که ماندگاری بالایی دارد، سطح محافظتی بیشتری را در هواپیماهای ما ایجاد می‌کند تا از کارمندان و مشتریان بهتر محافظت شود.

وی افزود: ما سیاست‌ها و رویه خود را مورد بازنگری قرار داده‌ایم تا راه‌حل‌های جدیدی را ارائه دهیم که تجربه ایمن‌تری را فراهم می‌کنند.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین