پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | افزایش ۶۰ درصدی پروازهای بین‌المللی در تیرماه

تاریخ خبر: // کد خبر: 331122 // // //


افزایش ۶۰ درصدی پروازهای بین‌المللی در تیرماه

مدیر کل روابط‌ عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از رشد ۶۰ درصدی پروازهای بین‌المللی «هما» در تیرماه خبر داد و گفت: تیر ماه امسال ۱۰ هزار و ۸۱۷ مسافر با ۲۱۱ پرواز «هما» در پروازهای بین‌المللی جابه‌جا شده‌اند.


افزایش ۶۰ درصدی پروازهای بین‌المللی در تیرماه

«حسین جهانی»  روز جمعه در خصوص آخرین وضعیت پروازهای بین المللی هواپیمایی هما، اظهار داشت: در پی شیوع ویروس کووید ۱۹ در دنیا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ممنوعیت‌هایی برای ورود مسافر به مقاصد پروازهای بین‌المللی «هما» از سوی سازمان هواپیمایی این کشورها  اعمال شد که در نتیجه، پروازهای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به مقاصد بین‌المللی تا اطلاع ثانوی لغو شود.

وی ادامه داد: با سپری شدن چند ماه و انجام پروازهای فوق‌العاده «هما»  برای بازگرداندن هموطنان مقیم، سرانجام مجوز پروازهای برنامه‌ای هما به مقاصد لندن، پاریس، آمستردام، میلان، منچستر، مادرید، وین و دبی صادر شد و افزایش تقاضای مسافرت برای هموطنان دارای شرایط سفر این مقاصد به همراه داشت.

مدیرکل روابط عمومی ایران ایر، گفت: بر این اساس در تیرماه امسال، تعداد پروازهای بین‌المللی هما رشد ۶۰ درصدی داشته است.

جهانی تصریح کرد: بررسی عملکرد تیرماه امسال هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما نشان می‌دهد در این ماه، تعداد ۱۰ هزار و ۸۱۷ نفر با ۲۱۱ پرواز هما در پروازهای بین‌المللی جابه‌جا شده‌اند که این رقم در مقایسه با خردادماه ۲۳.۵ درصد رشد داشته است.

وی گفت: همچنین در این مدت حمل بار و پست نیز روند صعودی داشته است به طوری که در تیرماه امسال، مقدار یک میلیون و ۷۶۰ تن بار و ۴۴ تن محموله پستی حمل شده است که این مقدار نسبت به خرداد ماه به ترتیب از رشد ۷.۲۴ و ۸۰.۵۱ درصدی برخوردار بوده است.

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: در تیرماه سال جاری منچستر (انگلیس) به عنوان جدیدترین مسیر پروازی هما برقرار شد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو