پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | دستمزد رئیس ایرلاین استرالیایی 83 درصد کاهش یافت

تاریخ خبر: // کد خبر: 331126 // // // //


دستمزد رئیس ایرلاین استرالیایی 83 درصد کاهش یافت

دستمزد رئیس خطوط هوایی کانتاس استرالیا به دلیل بحران کرونا 83‌ درصد کاهش یافت.


دستمزد رئیس ایرلاین استرالیایی 83 درصد کاهش یافت

مجموع درآمد و دستمزد مدیرعامل شرکت هواپیمایی کانتاس استرالیا به دلیل بحران جهانی ویروس کرونا ۸۳ درصد کاهش یافته است.رویترز در این رابطه نوشت: مجموع درآمد و دستمزد آلن جویس، مدیرعامل شرکت هواپیمایی کانتاس استرالیا در سال مالی منتهی به 30 ژوئن به دلیل تأثیر ناشی از بحران جهانی ویروس کرونا 83 درصد کاهش یافت.

این کاهش درآمد باعث می شود که جویس از رده پردرآمدترین مدیران رده بالا در استرالیا خارج شود.

خطوط هوایی کانتاس در بیانیه ای اعلام کرد که کل دستمزد جویس در سال مالی جاری 1.7 میلیون دلار استرالیا بوده است که در مقایسه با سال گذشته این رقم 9.9 میلیون دلار استرالیا بود.

به گفته شورای سرمایه گذاران بازنشستگی استرالیا (ACSI) ، دو سال پیش، جویس پس از موفقیت در پیشبرد برنامه تحول خطوط هوایی کانتاس پردرآمدترین مدیر اجرایی در استرالیا بود. وی سال گذشته در رده بندیACSI  در رتبه هشتم قرار داشت.

این شرکت هواپیمایی همچنین اعلام کرد که وی از ماه آوریل تا ژوئیه سال جاری با از بین رفتن درآمد این شرکت، هیچ دستمزدی دریافت نکرده است تا ماه آگوست که 65 درصد حقوق پایه خود را دریافت کرد.

خطوط هوایی کانتاس اعلام کرد که بخشی از کاهش حقوق و دستمزد جویس به این دلیل بود که وی پیشنهاد داد 345 هزار سهم مرتبط با تشویق خود از سال 2017 را دریافت نکند، و هیئت مدیره نیز با این پیشنهاد موافقت کرد.

این شرکت همچنین اضافه کرد که تصمیم گیری در مورد اینکه آیا این سهام در نهایت واگذار خواهد شد یا از بین می رود حداقل تا اوت 2021 به تعویق افتاده است.

کانتاس اعلام کرده است که قصد دارد 8500 نفر یا تقریباً 30 درصد از نیروی کار خود قبل از شیوع کرونا را تعدیل کند. این در حالی است که اکثر کارکنان این شرکت همچنان در مرخصی بدون حقوق به سر می برند و از کمک های دولتی استفاده می کنند.


منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو