پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | روسیه از 21 سپتامبر ارتباط هوایی با قزاقستان را از سر می گیرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 331266 // // //


روسیه از 21 سپتامبر ارتباط هوایی با قزاقستان را از سر می گیرد

ستاد عملیاتی مبارزه با ویروس کرونا در روسیه از برقراری مجدد ارتباط هوایی بین این کشور و قزاقستان از 21 سپتامبر سال جاری خبر داد.


روسیه از 21 سپتامبر ارتباط هوایی با قزاقستان را از سر می گیرد

ستاد عملیاتی مبارزه با ویروس همه گیر کرونا روسیه از برقراری مجدد ارتباط هوایی با قزاقستان از روز دوشنبه هفته آتی خبر داد.در پایان نشست ستاد عملیاتی مبارزه با ویروس همه گیر کرونا از سر گیری ارتباط هوایی بین فدراسیون روسیه و قزاقستان (شهر نورسلطان)، «قرقیزستان (شهر بیشکک) و بلاروس (شهر مینسک) تصمیم گیری شده است.

باید گفت که مطابق با فرمان پزشک ارشد دولتی قزاقستان از 16 سپتامبر، این کشور با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا قوانین جدیدی برای کسانی که از روسیه به «نورسلطان» وارد می‌شوند، وضع کرده است.

بر اساس این قوانین، مسافرانی که از روسیه به قزاقستان از طریق راه هوایی وارد می‌شوند، علاوه بر حرارت بدن و پر کردن فرم باید مجوز عدم ابتلا به ویروس همه گیر کرونا  به همراه داشته باشند که تاریخ مجوز نباید بیشتر از 5 روز از آن گذشته باشد.

در صورت عدم ارائه مجوز مرتبط، تشخیص مسافران خارجی حین ورود و شهروندان قزاقستان در محل اقامت ظرف 48 ساعت بعد از ورود انجام می‌شود. در غیر این صورت، مسافران به مدت 14 روز به قرنطینه خانگی اعزام می‌شوند.

طبق گزارش کمیته هواپیمایی کشوری قزاقستان  پرواز بین دو کشور به صورت متقابل هفته‌ای یک بار انجام می‌گیرند.

پرواز و فروش بلیط مطابق با برنامه منتشر شده در وب سایت‌های شرکت‌های هواپیمایی دو کشور هم‌زمان با رفع محدودیت‌ها و بهبود وضعیت اپیدمیولوژیک در شرایط استانداردهای امنیتی از سوی قزاقستان و روسیه افزایش یافته است.

سفارت قزاقستان در روسیه در اواسط ماه آگوست در مورد آغاز فروش بلیط در مسیر روسیه توسط شرکت‌های هواپیمایی خبر داده بود. از سوی دیگر هم‌زمان شهردار ادامه محدودیت‌ها برای ورود به «مسکو» را اعلام کرد و افزود که خرید بلیط هواپیما پرواز در مسیر انتخاب شده را تضمین نمی‌کند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو