پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | افزایش ۴۰ درصدی پرواز هواپیما‌های جاسوسی خارجی در دریای سیاه

تاریخ خبر: // کد خبر: 331393 // // //


افزایش ۴۰ درصدی پرواز هواپیما‌های جاسوسی خارجی در دریای سیاه

سرگئی رادسکوی از افزایش ۴۰ درصدی پرواز هواپیما‌های جاسوسی خارجی در دریای سیاه در سال جاری میلادی خبر داد.


افزایش ۴۰ درصدی پرواز هواپیما‌های جاسوسی خارجی در دریای سیاه

سرگئی رادسکوی رئیس اداره عملیات ستاد کل نیرو‌های مسلح روسیه روز جمعه گفت پرواز هواپیما‌های جاسوسی خارجی در دریای سیاه در سال جاری میلادی نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است.
وی در کنفرانسی خبری در مرکز فرماندهی وزارت دفاع این کشور گفت: «شمار پرواز هواپیما‌های شناسایی در منطقه دریای سیاه در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است.»
وی افزود: شدت و تراکم شناسایی هوایی در نزدیکی شبه جزیره کریمه نیز افزایش یافته و نسبت به سپتامبر ۲۰۱۹ به میزان ۶۱ درصد بیشتر شده است.
رادسکوی گفت: فقط در روز ۴ سپتامبر، پنج هواپیمای شناسایی بر فراز دریای سیاه شناسایی شده اند و این هواپیما‌ها تا ۱۵ کیلومتری مرز روسیه پیش آمدند.
سرگئی رادسکوی تصریح کرد: نه تنها هواپیما‌های شناسایی ناتو بلکه بمب افکن‌های راهبردی آمریکا نیز بر فراز دریای سیاه دست به عملیات می‌زنند.
رادسکوی گفت: «در روز ۲۸ اوت، ۴ سپتامبر و ۱۴ سپتامبر، بمب افکن‌های بی ۵۲ آمریکا راه‌های نزدیک شدن به مواضع برای استفاده از موشک‌های کروز بر فراز دریای سیاه و دریای ازوف و اجرای حملات موشکی علیه اهدافی در بخش نظامی جنوبی را تمرین کردند. در این پروازها، هواپیما‌های آمریکایی تا ۱۱ کیلومتری مرز روسیه پیش آمدند.»

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین