پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آزمایش مخفیانه جنگنده دوران آینده در آمریکا

تاریخ خبر: // کد خبر: 331440 // // //


آزمایش مخفیانه جنگنده دوران آینده در آمریکا

نمونه اولیه یک هواپیمای جنگنده نسل ششم آمریکایی برای اولین بار به آسمان بلند شد.


آزمایش مخفیانه جنگنده دوران آینده در آمریکا

طوری که ویل روپر دستیار فرمانده نیروی هوایی آمریکا در زمینه  خرید ، فناوری و تدارکات به خبرنگاران گفت ، این جنگنده در شرایط  کاملاً محرمانه آزمایش شده است. هنوز هیچ جزئیات و عکسی از محل آزمایش در دسترس عموم  قرار نگرفته است. پنتاگون معتقد است که هواپیمای جدید از همه رقبای بالقوه خود بسیار جلوتر خواهد رفت.

آمریکایی ها از نوامبر 2016 روی پروژه جاه طلبانه Penetrating Counter Air کار می کنند. این بخشی از برنامه بزرگ Next Generation Air Dominance  (نسل بعدی برتری در هوا) است که ایجاد یک سکوی جنگی کاملاً جدید با برد پرواز طولانی ، فناوری های  رادارگریز، قدرت مانور بالا و توانایی اجرای عملیات طولانی با سرعت مافوق صوت را پیش بینی می کند.

پنتاگون اطلاع داد که این هواپیمای جدید که  F-X نامیده شده ، در صورت جنگ ، قادر به انجام مأموریت های جنگی در نزدیکی مرزهای چین خواهد بود که هیچ پایگاه آمریکایی در حوالی آنجا وجود ندارد ، و همچنین می توانند بمب افکن ها را در عمق خاک دشمن برای عبور از پدافند هوایی همراهی کند.

همچنین ادعا شده که هواپیما نسل ششم جدید با رادارهای فرکانس بالا و پایین قابل رویت نبوده و کاملاً نامرئی است و سلاح های بسیار بیشتری در مقایسه با جنگنده های نسل پنجم F-22  را می تواند حمل کند. تحلیلگران بلافاصله  احتمال دادند که این جنگنده پیشرفته دست کمی از بمب افکن ندارد. همچنین اشاره شد که هواپیمای جدید به احتمال زیاد سلاح های لیزری دریافت  خواهد کرد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از اسپوتنیک ایران


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو