پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرود یک فروند هواپیمای سعودی در فرودگاهی در قطر

تاریخ خبر: // کد خبر: 331576 // // //


فرود یک فروند هواپیمای سعودی در فرودگاهی در قطر

سایت‌های رصد پرواز از فرود یک فروند هواپیما در فرودگاه قدیمی دوحه قطر خبر دادند که از مبدأ ریاض حرکت کرده بود.


فرود یک فروند هواپیمای سعودی در فرودگاهی در قطر

منابع خبری و سایت‌های رصد پرواز هواپیماها امروز یکشنبه از فرود هواپیمایی در دوحه، پایتخت قطر خبر دادند که از فرودگاه ریاض، پایتخت عربستان سعودی بلند شده بود.

بر اساس گزارش این منابع، هواپیمای مذکور بعد از «الدمام» عربستان سعودی و آسمان بحرین در فرودگاه قدیمی دوحه قطر به زمین نشسته است.


هواپیمای سعودی در اطراف فرودگاه دوحه

برخی از این منابع مدعی شدند که هواپیمای سعودی حامل یک مقام بلند پایه عربستان سعودی بوده است. منابع قطری غیر رسمی، ورود این هواپیما را به سفر «نایف الحجرف»، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس به دوحه ربط دادند که با حمایت آمریکا به منظور حل بحران موجود در بین کشورهای عضو این شورا به دوحه سفر کرده است.

با این حال وب‌سایت اماراتی «ارم‌نیوز» سفر جحرف به قطر را تکذیب کرد و نوشت که این پرواز به سفر مسئول بین‌المللی یا اقتصادی مربوط می‌شود.

روابط چهار کشور عربی عربستان سعودی، مصر، امارات و بحرین با قطر به دنبال اولین سفر خارجی رئیس جمهور آمریکا در سال  ۹۶ (۵ ژوئن ۲۰۱۷) به ریاض و اتهام‌های چهار کشور یادشده علیه دوحه قطع است و تلاش‌های آمریکا تا به این روز برای حل این بحران به منظور اعمال فشار بیشتر به ایران راه به جایی نبرده است.

اخیراً مجله فرانسوی «ژون افریک» به نقل از برخی منابع دیپلماتیک بلندپایه آمریکایی نوشت که محاصره قطر توسط محور سعودی چه‌بسا قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا (۱۳ آبان) لغو شود.

دو روز پیش، خبرگزاری رویترز به نقل از «تیموثی لندرکینگ»، معاون وزیر دفاع آمریکا در امور کشورهای حاشیه خلیج فارس نوشت که واشنگتن قصد دارد در رابطه با بحران قطر گشایشی حاصل شود و آمریکا این کشور را به عنوان متحد غیر ناتوی خود قرار دهد.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری الف


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو