پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نظافت فرودگاه ها با دستگاه سوییپر شهری

تاریخ خبر: // کد خبر: 331647 // // //


نظافت فرودگاه ها با دستگاه سوییپر شهری

چگونگی نظافت خیابان ها، جاده ها، فرودگاه ها و محوطه های شهرک های صنعتی یک موضوع چالش برانگیز و مهم است که همواره توجه ها را به خود جلب می کند. بدون تردید چنین فضاهایی دارای وسعت بالا هستند و غالباً گرد و خاک زیاد سراسر سطح زمین را در بر می گیرد و با توجه به همین مساله، انجام فرآیند نظافت بدون استفاده از تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی امکان پذیر نخواهد بود


نظافت فرودگاه ها با دستگاه سوییپر شهری

چگونگی نظافت خیابان ها، جاده ها، فرودگاه ها و محوطه های شهرک های صنعتی یک موضوع چالش برانگیز و مهم است که همواره توجه ها را به خود جلب می کند. بدون تردید چنین فضاهایی دارای وسعت بالا هستند و غالباً گرد و خاک زیاد سراسر سطح زمین را در بر می گیرد و با توجه به همین مساله، انجام فرآیند نظافت بدون استفاده از تجهیزات مکانیزه نظافت صنعتی امکان پذیر نخواهد بود و در حقیقت بسیار پرهزینه و زمان بر است. راهکار مؤثر برای جمع آوری گرد و خاک و زباله های پراکنده شده بر روی سطح زمین در محیط های وسیع مذکور،‌ به کارگیری دستگاه های سوییپر شهری می باشد که با عنوان های جاروی شهری یا جاروی خیابانی نیز شناخته می شوند. در سال حمایت از تولید ملی، مهندسان و جوانان کشورمان موفق به ساخت دستگاه های سوییپر شهری شده اند که با هزینه هایی بسیار پایین تر از نمونه های خارجی و با کیفیت تر از آن ها شده اند.

دستگاه سوییپر شهری

دستگاه جاروی شهری ساخته شده با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا و شرایط اقلیمی بومی سازی شده که باعث شده بهره وری آن به صورت قابل توجهی افزایش یابد. چند مورد از ویژگی های این جاروی شهری در ادامه شرح داده شده است.

  • سوییپر شهری دارای برس های عرضی و جانبی است که خاک و زباله های موجود در مسیر حرکت دستگاه را جمع آوری نموده و به سمت مرکز هدایت می کند. برس غلطکی مرکزی به همراه سیستم مکش آلاینده ها را به سمت مخزن هدایت می کند.
  • فیلتر قدرتمند دستگاه از بازگشت گرد و غبار به محیط به میزان بسیار زیادی جلوگیری می نماید.
  • سامانه پاشش آب بر روی برس های جاروی شهری از انتشار گرد و غبار در هنگام جمع آوری آلاینده تا حد قابل توجهی جلوگیری می نماید به نحوی که استفاده از دستگاه در محیط هایی با آلودگی فراوان یا محیط های صنعتی مناسب می باشد.
  • مخزن جاروی خیابانی دارای دریچه ای است که امکان بازدید آسان و هم چنین تخلیه را در مکان مناسب فراهم نموده است. همچنین جهت تخلیه آسان و کامل زباله های جمع آوری شده، درب تخلیه تمامی سطح پشت مخزن را پوشش می دهد که باعث می شود هنگام حرکت آلودگی ها از مخزن خارج نشوند.
  • پس از تخلیه مخزن امکان شستشوی داخل آن توسط کاربر با استفاده از یک دستگاه کارواش صنعتی امکان پذیر می باشد.
  • سیستم مغناطیسی نصب شده در جلوی کامیون به منظور جمع آوری قطعات فلزی از روی زمین کاربرد دارد.
  • سیستم هایی نظیر LCD رنگی برای نمایش هشدارها و اندازه گیری ها، جک پنوماتیک و سیستم وایرینگ خودرویی سایر سیستم های کنترلی مهم دستگاه سوییپر شهری به شمار می آیند.
  • بر روی جاروی شهری پیشرفته، سیستم کنترلی جاروب به صورت الکتریکی و الکترونیکی قرار گرفته که عملکردی ساده و با قابلیت اطمینان بالا دارد و اپراتور با بهره گیری از دوربین عقب خودرو و دوربین های کناری می تواند به کنترل آسان دستگاه بپردازد.
  • این جاروی خیابانی علاوه بر داشتن موتور و بلوئر قدرتمند،‌ دارای دو عدد هود مکنده با پوشش لاستیکی و دو عدد لوله خرطومی از جنس لاستیک تقویت شده با فنر می باشد که جهت اتصال جریان مکش به مخزن تعبیه شده اند.
  • یک ویژگی منحصر به فرد و استثنایی برای جاروب صنعتی وجود سیستم غبارگیر کامل است که با کمک نازل های آبپاش عمل غبارگیری را انجام می دهد. به این ترتیب هنگام مکش گرد و خاک نازل های آبپاش فعال شده و با اسپری آب در ناحیه مکش آلودگی، از انتشار گرد و خاک در هوا و هم چنین درون مخزن جلوگیری می گردد.

 

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت تابناک


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو