پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رهگیری هواپیماهای نظامی روسیه از سوی جنگنده «یوروفایتر» آلمان

تاریخ خبر: // کد خبر: 331832 // // //


رهگیری هواپیماهای نظامی روسیه از سوی جنگنده «یوروفایتر» آلمان

وزارت دفاع آلمان مدعی شده که یک جنگنده این کشور مستقر در استونی دو هواپیمای نظامی روسیه را بر فراز بالتیک رهگیری کرده است.


رهگیری هواپیماهای نظامی روسیه از سوی جنگنده «یوروفایتر» آلمان

وزارت دفاع آلمان اعلام کرد که یک فروند جنگنده «یوروفایترتایفون» این کشور مستقر در پایگاه «آماری» در استونی  روز یکشنبه موفق به رهگیری دو فروند هواپیمای نظامی روسیه شده است.

آلمان مدعی است که این جنگنده یوروفایتر با پرواز سریع موفق شده یک فروند جنگنده «سوخو-27» و  یک فروند بمب افکن «ایلوشین-20» روسیه را بر فراز دریای بالتیک شناسایی و رهگیری کند. این در حالی است که وزارت دفاع روسیه تاکنون در زمینه ادعای آلمان هیچگونه واکنشی از خو نشان نداده است.

مرکز فرماندهی پدافند هوایی شمال آمریکا  نیز روز شنبه از ورود  چهار فروند هواپیمای نظامی روسیه به این منطقه شد. مرکز پدافند هوافضای  شمال آمریکا شنبه شب  به وقت تهران اعلام کرد  دو فروند جنگنده «سوخو-۳۵»  و دو فروند بمب افکن «توپلوف-۱۶۰» روسیه شب گذشته (به وقت محلی) سه نوبت وارد منطقه پدافند هوایی آلاسکا شدند. این مرکز مدعی شده به دنبال این حادثه یک جنگنده «اف-۲۲ رپتور» و یک هواپیمای هشدار سریع «ایی -۳» این هواپیاهای روسیه را شناسایی و رهگیری کردند.

وزارت دفاع روسیه سه شنبه گذشته از رهگیری و همراهی یک فروند هواپیمای راهبردی آمریکا بر فراز دریای «برینگ» و دریای «اوخوتسک» خبر داد. وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «یک فروند جنگنده “میگ-۳۵ ” و یک “سوخو-۳۵ ” یک بمب افکن “لنسر-بی ۱” آمریکا را بر فراز دریای رینگ و اخوتسک همراهی کردند.»

 این اتفاق‌ها در حالی رخ داد که فعالیت‌های جاسوسی ناتو نزدیک مرزهای روسیه افزایش یافته و هواپیماهای جاسوسی آن هر روز نزدیک مرزهای روسیه شناسایی می‌شوند. روسیه هشدار داده که پروازهای ناتو و آمریکا نزدیک مرزهای خو را تهدید و به منزله تشدید تنش تلقی می‌کند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو