پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پروازهای نظارتی فرانسه، آلمان و رومانی در آسمان روسیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 331967 // // //


پروازهای نظارتی فرانسه، آلمان و رومانی در آسمان روسیه

رئیس مرکز ملی کاهش خطر اتمی روسیه اعلام کرد، هیات مشترکی از فرانسه، آلمان و رومانی طی چند روز آتی بر مبنای پیمان آسمان‌های باز پرواز نظارتی را بر فراز روسیه انجام خواهد داد.


پروازهای نظارتی فرانسه، آلمان و رومانی در آسمان روسیه

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی ریژکوف، رئیس مرکز ملی کاهش خطر اتمی روسیه گفت: ۲۱ تا ۲۵ سپتامبر (۳۱ شهریور تا چهارم مهر) در چارچوب پیمان بین‌المللی آسمان‌های باز، هیات مشترکی از آلمان، فرانسه و رومانی پرواز نظارتی را بر فراز خاک روسیه انجام خواهد داد.

وی افزود: این پرواز نظارتی با استفاده از هواپیمای آنتونوف “ای‌ان-۳۰” رومانی انجام خواهد شد. کارشناسان روسی سوار بر این هواپیما استفاده از تجهیزات نظارتی را تحت نظر خواهند داشت. در همین حال، بازرسان روسی قصد دارند در همین بازه زمانی پرواز نظارتی را بر فراز خاک فرانسه انجام دهند.

ریژکوف گفت: در چهارچوب پیمان بین‌المللی آسمان‌های باز، گروهی از بازرسان روسی قصد دارند با استفاده از هواپیمای نظارتی توپولف “تو-۱۵۴ ام-ال‌کی-۱” روسیه پرواز نظارتی را بر فراز خاک فرانسه انجام دهند.

وی تاکید کرد: حداکثر مسافت این پرواز بر فراز فرانسه ۲۰۷۸ کیلومتر خواهد بود. کارشناسان فرانسوی سوار بر این هواپیما بر استفاده از تجهیزات نظارتی توسط بازرسان روسی نظارت خواهند داشت.

پیمان آسمان‌های باز به اعضای خود اجازه می‌دهد تا به عنوان بخشی از برنامه پروازهای نظارتی برنامه‌ریزی شده، یک پرواز نظارتی انجام دهند. بیش از ۳۰ کشور در این برنامه که هدف آن تقویت شفاف‌سازی فعالیت‌های نظامی است، مشارکت دارند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مه سال گذشته با ادعای عدم همکاری روسیه، اعلام کرد که واشنگتن از این پیمان خارج می‌شود. روسیه بارها این ادعا را رد کرده است. بسیاری از کشورهای اروپا نسبت به این اقدام آمریکا ابراز تاسف کرده و امیدوارند واشنگتن در این خصوص تجدیدنظر کند.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو