پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پاسخ مدیر فرودگاه اربیل به اتهامات درباره کنترل یک عضو خاندان بارزانی بر قراردادهای امنیتی فرودگاه

تاریخ خبر: // کد خبر: 332024 // // //


پاسخ مدیر فرودگاه اربیل به اتهامات درباره کنترل یک عضو خاندان بارزانی بر قراردادهای امنیتی فرودگاه

مدیر فرودگاه اربیل به اتهام مطرح شده از سوی یکی از نمایندگان کرد مجلس عراق درباره کنترل یک بانوی عضو خاندان بارزانی بر فرودگاه اربیل و داشتن حق امضای قراردادهای امنیتی فرودگاه پاسخ داد.


پاسخ مدیر فرودگاه اربیل به اتهامات درباره کنترل یک عضو خاندان بارزانی بر قراردادهای امنیتی فرودگاه

احمد هوشیار در این باره گفت: فرودگاه اربیل، تحت نظر دیوان محاسبات اقلیم کردستان است و سازمان هواپیمایی نیز بر آن نظارت می کند. افزود بر این، فعالیت فرودگاه از سوی نهادهای بین المللی تحت نظارت است.

هوشیار افزود: اتهامات اخیر، علیه مدیریت فرودگاه عاری از صحت و اتهام زنی سیاسی با هدف تخریب و حذف مدیریت موفق در اقلیم کردستان در راستای اختلافات سیاسی با احزاب دیگر است.

مدیر فرودگاه اربیل، ادعاها درباره وجود کارمندی به نامه “لارا بارزانی” به عنوان ناظر یا وابسته حزب دمکرات کردستان (پارتی)  در فرودگاه اربیل را رد کرد و گفت: از زمان تأسیس فرودگاه تاکنون، چنین فردی در فرودگاه فعالیت نداشته است.

یادآور می شود سرکوت شمس الدین عضو فراکسیون آینده در مجلس عراق ادعا کرده بود فرودگاه اربیل به کانون فساد تبدیل شده است و یک زن از خاندان بارزانی کنترل فرودگاه را در دست دارد.

سرکوت شمس الدین تصریح کرده بود: لارا بارزانی، از جمله نامهایی است که از سوی خاندان بارزانی برای امضا به نمایندگی از آن در قراردادهای شرکت های امنیتی تعیین شده است.

شمس الدین با اشاره به اینکه فرودگاه اربیل به کانون فساد تبدیل شده است تصریح کرد: خانواده بارزانی از نفوذشان در فرودگاه اربیل برای جلوگیری از دستیابی هر شرکت یا شخص دیگری به فرصت فعالیت و همکاری با شرکت های خارجی استفاده می کنند و به جز پنج شرکت دارای مجوز از سوی دستگاه امنیتی آسایش کسی قادر به فعالیت و همکاری با شرکت های خارجی نیست

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری کردپرس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو