پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | در کرونا بهترین وسیله سفر برای کودکان چیست؟/نکاتی که در سفر با هواپیما به همراه کودک باید بدانید

تاریخ خبر: // کد خبر: 332025 // // //


در کرونا بهترین وسیله سفر برای کودکان چیست؟/نکاتی که در سفر با هواپیما به همراه کودک باید بدانید

داشتن یک نوزاد چند ماهه و یا کودک به این معنا نیست که شما باید قید یک سفر ایمن و راحت را با هواپیما بزنید. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که اندکی حواس خود را بیشتر جمع کرده و راهکارهایی را به کار ببندید تا کودک شما سفر راحتی را تجربه کند. بدون شک اگر بتوانید همه شرایط را برای یک سفر بی دردسر با کودک خود فراهم کنید، شما هم سفر بدون استرس و راحتی خواهید داشت.


در کرونا بهترین وسیله سفر برای کودکان چیست؟/نکاتی که در سفر با هواپیما به همراه کودک باید بدانید

داشتن یک نوزاد چند ماهه و یا کودک به این معنا نیست که شما باید قید یک سفر ایمن و راحت را با هواپیما بزنید. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که اندکی حواس خود را بیشتر جمع کرده و راهکارهایی را به کار ببندید تا کودک شما سفر راحتی را تجربه کند. بدون شک اگر بتوانید همه شرایط را برای یک سفر بی دردسر با کودک خود فراهم کنید، شما هم سفر بدون استرس و راحتی خواهید داشت.
قبل از خرید بلیط هواپیما برای کودکانتان باید بدانید که در طول این سفر ممکن است کودکانتان شما و یا حتی دیگر مسافران را حسابی کلافه کنند به ویژه در مسیر های طولانی، چرا که تحمل کودکانتان بسیار پایین تر از بزرگسالان می باشد.

اگر سفر با کودکان یا نوزادان را در سر میپروراند و اطلاعاتی بابت خرید بلیط هواپیما برای آنها ندارید، مطالعه این مطلب می تواند کمک بسیار زیادی به شما کند.

آیا باید برای نوزادان بلیط تهیه کرد؟

اولین سوالی که در ذهن والدین نقش می بندد، خرید برای نوزادانی است که کل سفر را در آغوش والدین هستند. آیا باید برای نوزادها نیز بلیط تهیه کرد؟ آیا قیمت بلیط هواپیما برای بزرگسالان و نوزادان یکسان است؟ جواب این سوالات بسیار ساده است، زیرا در قوانین برای کودکان و نوزادان قیمت هایی در نظر گرفته شده است، شرکت‌ های هواپیمایی برای افراد زیر 2 سال یعنی نوزاد و 2 تا 12 سال یعنی کودک قیمت های مختلفی را تعیین کرده اند. بسته به شرایط سنی، نوع سفر و نوع شرکت هواپیمایی قیمت بلیط هواپیما متفاوت است.

عوامل تعیین کننده در قیمت بلیط هواپیما نوزادان و کودکان
تعیین قیمت بلیط هواپیما به دو عامل اصلی بستگی دارد که در بخش بالا به آن اشاره شد. اما یک عامل دیگر وجود دارد که می تواند در تعیین قیمت بلیط هواپیما برای کودکان موثر باشد. سیستمی یا چارتر بودن بلیط هواپیما از دیگر عواملی است که می تواند بر قیمت بلیط هواپیما کودکان تاثیرگذار باشد.
نرخ بلیط هواپیما برای نوزادان
نرخ بلیط هواپیما برای نوزادان و کودکان نسبت به افراد بزرگسال متفاوت تر و مقرون به صرفه تر خواهد بود. هر چند نوزادان در طول مسیر در آغوش والدین قرار دارند اما باید برای آنها بلیط هواپیما تهیه شود. اگر بلیطی که برای نوزادان تهیه می شود، سیستمی باشد، مبلغ بلیط نوزاد 10 درصد بهای بلیط بزرگسال است.
نرخ بلیط هواپیما برای کودکان در پروازهای داخلی
طبق قوانین کودکی که بین 2 تا 12 سال داشته باشد باید برای سفر با هواپیما شماره صندلی داشته باشد و قبل از سفر بلیط تهیه نماید. اما نکته بسیار مهم در هنگام خرید بلیط هواپیما برای کودکان توجه به شناسه نرخی است. کودکان سته به شناسه نرخی متفاوت خواهد بود. هر شرکت هواپیمایی بسته به ساعت و تاریخ حرکت، فصل های کم سفر یا شلوغ و سیاست ‌های بخش بازرگانی شناسه نرخی متفاوتی برای بلیط تعریف خواهد کرد.
به طور معمول بهای بلیط برای کودکان 50 درصد و در برخی از موارد تا 75 درصد بهای کل بلیط تغییر می کند. در پروازهای خارجی هم قیمت بلیط نوزاد و کودک بسته به کلاس های نرخی متفاوت خواهد بود، این مبلغ در اغلب مواقع 75 درصد از کل بلیط می باشد.
قیمت بلیط چارتر برای نوزادان و کودکان
نکته جالب درباره بلیط کودکان به صورت چارتر یکسان بودن قیمت بلیط هواپیما است. کسانی که بلیط چارتر هواپیما را تهیه می کنند باید برای افراد بزرگسال و کودکان خود مبلغ کسانی را پرداخت نمایند.
خرید بلیط هواپیما برای نوزادان و کودکان در پرواز خارجی
در پرواز خارجی نیز باید برای نوزادان و کودکان بلیط هواپیما تهیه کرد. اما در سفرهای خارجی قانون های کلی برای قیمت بلیط هواپیما نوزادان و کودکان وجود ندارد. نرخ بلیط نوزادان و کودکان در سفرهای بین المللی 10 درصد از بهای کل بلیط است.
تعیین شناسه نرخی در سفرهای خارجی
در تعیین شناسه نرخی شرکت های هواپیمایی مختلف علاوه بر فاکتورهایی که در قسمت پروازهای داخلی بیان شد، نوسانات ارزی نیز موثر خواهد بود. با وجود چنین فاکتورهایی در پروازهای خارجی نمی توان قیمت بلیط ثابتی برای نوزادان و کودکان تعیین کرد.
خرید بلیط هواپیما برای کودکان و نوزادان 
یکی از بهترین روش های رزرو بلیط هواپیما کودکان و بزرگسالان با قیمت های استثنایی و به صرفه، خرید بلیط هواپیما به صورت آنلاین یا همان اینترنتی است. سایت های معروف بسیار زیادی در این زمینه فعالیت می نمایند.

پرواز مستقیم یا با توقف طولانی رزرو  نکنید
در هنگام رزرو بلیط در ابتدا به سراغ پرواز های مستقیم و بدون توقف بروید. با این کار هم از اذیت شدن گوش نوزاد در هنگام برخاست و فرود هواپیما جلوگیری می کنید و هم اینکه با کودکتان خسته نمی شود. اگر در مسیری سفر می کنید که باید بلیط با توقف خریداری کنید، بهتر است زمان توقف بیشتر باشد تا فرصت کافی داشته باشید چیزی بخورید، استراحت کنید و … در غیر این صورت کودک شما کلافه شده و شروع به بهونه گیری و اذیت شما و صد البته دیگر مسافران می شود.

کلاس پروازی بالاتری خریداری کنید
اگر فکر می کنید آرام کردن کودکتان سخت می باشد یا برای ارامش فرزنداتان نیاز به فضای بیشتری دارید بلیط هواپیما در کلاس پروازی بالاتر یعنی بیزینس یا فرست خریداری کنید. از انجایی که بلیط سیستمی کودکان قیمت کمتری نسبت به بزرگسالان دارد، اگر می توانید در کلاس پروازی بالاتر بلیط خریداری کنید تا سفر راحت تری داشته باشید. البته این برای سفر های خارجی و دور پیشنهاد می شود. حتی برای خرید بلیط استانبول نیز نیازی به کلاس پروازی بالاتر ندارید.

پرواز اول صبح خریداری کنید
از انجایی که تقاضا مسافران برای پرواز های صبح کمتر می باشد، فرودگاه خلوت تر بوده و راحت تر می توانید به کار های پرواز خود اعم از تحویل بار، پرداخت عوارض خروج، دریافت کارت پرواز برسید. علاوه بر ان در این زمان کودکان راحت تر می خوابند و بیشتر زمان پرواز در خواب می باشند.

برای تاخیر اماده باشید
ایسنا در گزارشی افزود: شما به عنوان والدین باید برای هر اتفاقی باید اماده باشید و تمام .وسایلی که می توانید کودکتان را با ان اروم کنید همراه داشته باشید.باید برای کودکتان خوراکی، چند دست لباس اضافه و اسباب بازی های مورد علاقه و اگر می توانید صندلی برای راحتی و خواب کودکتان به همراه داشته باشید.
لباس اضافه، اسباب بازی، خوراکی مناسب و … .

برنامه ریزی دقیق داشته باشید
اول از همه باید بدانید که برای این که بتوانید برنامه سفرتان را دقیق اجرا کنید لازم است حداقل یک ساعت زودتر از افراد عادی به فرودگاه بروید و برای هر تغییر و اتفاقی اماده باشید. وسایل سفرتان را دو شب قبل اماده کرده و شب قبل از حرکت دوباره چک کنید. قبل از حرکت نیز برای تمامی موارد و کارهایی که قرار است انجام دهید برنامه ای روی کاغذ بنویسید و پس از انجام دادن هر کدام آن را خط بزنید. ارامش شما سفر راحت تری برای کودکتان نیز به همراه خواهد داشت.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت کاماپرس / سایت دانا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو