پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | «نهاجا» آماده اجرای دستورات فرمانده کل قوا است

تاریخ خبر: // کد خبر: 332087 // // //


«نهاجا» آماده اجرای دستورات فرمانده کل قوا است

جانشین نیروی هوایی ارتش گفت: نیروی هوایی یک نیروی آماده و سرپا و آماده دستور فرماندهی معظم کل قوا است.


«نهاجا» آماده اجرای دستورات فرمانده کل قوا است

امیرسرتیپ خلبان حمید واحدی جانشین نیروی هوایی ارتش، به مناسبت هفته دفاع مقدس گفت: صدام در ۳۱ شهریورماه، یورشی به یگان‌های جمهوری اسلامی انجام داد که دلاورمردان نیروی هوایی در کمترین زمان ممکن و به فاصله دو ساعت و نیم از پایگاه‌های شکاری همدان و بوشهر این حمله را پاسخ دادند.

وی افزود: در زمان صلح، تمام نیروهای مسلح، طرح‌های عملیاتی دارند تا در زمان نیاز از آن‌ها استفاده شود. طرح‌های عملیاتی که به نیروی هوایی ابلاغ شده بود، طرح البرز بود.

جانشین نیروی هوایی ارتش خاطرنشان کرد: در زمانی که صدام و صدامیان تصمیم داشتند که پیروزی برق آسا داشته باشند، با تلاش دلاورمردان نیروی هوایی ارتش، این هدف آن‌ها به یک جنگ فرسایشی تبدیل شد و ۵ روز پس از جنگ نیز آن‌ها درخواست داشتند تا جنگ متوقف شود.

امیر واحدی توضیح داد: از همان روزهای اولیه اعمال تحریم‌ها، اولین تحریمی که در کشور انجام شد، تحریم هواپیما بود، ولی توانستیم با رشادت کارکنان فنی و نیروهای متخصص و جوانان غیور، مشکلات را مرتفع کنیم.

وی با بیان اینکه تشکیل اولین جهاد خودکفایی در نیروی هوایی انجام شد و کارکنان فنی و نیروهای متخصص به بازسازی هواپیماها پرداختند، گفت: نیروی هوایی نیاز به تجهیزات زیادی دارد و خدا را شاکریم جوانان متخصص و فعال از کل دانشگاه‌ها پای کار آمدند و حتی کارکنان فنی اقدام به ساخت هواپیما کردند و توانستیم هواپیمای کوثر را بسازیم. در یک کلام می‌توانیم بگوییم که نیروی هوایی یک نیروی آماده و سرپا و آماده دستور فرماندهی معظم کل قواست.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو