پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مدیرکل ثبت کرمان : ۴۰۰هزار هکتار از اراضی جیرفت سند تک برگ ندارند

تاریخ خبر: // کد خبر: 332197 // // //


مدیرکل ثبت کرمان : ۴۰۰هزار هکتار از اراضی جیرفت سند تک برگ ندارند

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی شهرستان جیرفت اسناد تک برگ دریافت نکرده اند که این امر مشکلاتی را برای صاحبان اراضی ایجاد کرده است .


مدیرکل ثبت کرمان : ۴۰۰هزار هکتار از اراضی جیرفت سند تک برگ ندارند

علی محمودی روز سه شنبه در دیدار با سرپرست دادگستری و دادستان جیرفت با بیان اینکه بخش زیادی از اراضی منابع طبیعی در جیرفت  سند تک برگ گرفته اند، اظهار داشت: در زمینه کاداستر اداره ثبت جیرفت عملکرد خوبی داشته است.

وی ادامه داد: این موضوع یکی از برنامه های مهم سازمان ثبت بوده که مورد رصد معاونت ها و بصورت هفتگی از طریق ویدیو کنفرانس با این موضوع نشست های برگزار می شود.

رمضان حقانی سرپرست دادگستری شهرستان جیرفت  هم در ادامه این نشست گفت: اداره ثبت اسناد واملاک با تثبیت و صدور اسناد مالکیت اراضی ملی نقش موثری در پیشگیری از دخل و تصرف در این اراضی و تضییع حقوق بیت المال دارد.

دادستان جیرفت همچنین در این نشست از سند دار شدن زمین های حاشیه فرودگاه جیرفت خبر داد.

حسین سلامی گفت: پس از ورود دادستانی و هماهنگی های صورت پذیرفته با اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، اداره آب منطقه ای و اداره  کل فرودگاه ها، زمین های حاشیه فرودگاه جیرفت سند دار می شوند.

وی بر ضرورت ساماندهی پرونده های کلان بانکی که در اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا در اداره ثبت اسناد در حال اجرا هستند، تاکید کرد و گفت: این اقدام موجب بازگشت تسهیلات بانکی و سرمایه مردم به بیت المال می شود.

دادستان جیرفت افزود: تسریع در صدور اسناد رسمی اراضی ملی بویژه در بخش منابع طبیعی جنوب استان کرمان یک ضرورت مهم بوده که مسئولان امر بایستی در دستور کار ویژه خود قرار دهند.

وی ضمن تبیین برنامه های اداره ثبت اسناد در بحث جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال و رفع تداخلات، گفت: استفاده از نیروهای متخصص در ادارات شهرستان، کمک بهینه ای به رفع اختلافات ثبتی می کند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو