پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برگزاری مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و تجلیل از ایثارگران در شرکت فرودگاه ها

تاریخ خبر: // کد خبر: 332695 // // //


برگزاری مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و تجلیل از ایثارگران در شرکت فرودگاه ها

در سومین روز از هفته دفاع مقدس، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ضمن بازدید از نمایشگاه فعالیت ها و اقدامات فرودگاهیان در دوران جنگ تحمیلی از جمعی از ایثارگران و خانواده شهدای دفاع مقدس قدردانی کرد.


برگزاری مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و تجلیل از ایثارگران در شرکت فرودگاه ها

سیاوش امیرمکری، امروز (دوم مهر) در بازدید از نمایشگاه دفاع مقدس واقع  در محوطه ستاد شرکت که با همراهی جمعی از مسئولان ارشد و کارکنان شرکت انجام شد، از نزدیک در جریان گوشه هایی از اقدامات فرودگاهیان در دوران دفاع مقدس و نیز اقدامات شاخص بسیج شرکت در ساخت دبستان، بازسازی مسجد و کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان قرار گرفت.
وی در سخنانی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس با تاکید بر اینکه این هفته یادآور ایستادگی ملت ایران تحت رهبری امام خمینی(ره) و از خود گذشتگی رزمندگان، جانبازان،  آزادگان و شهدا است، اظهار داشت: یکسال و نیم پس از پیروزی انقلاب اسلامی، رژیم بعث عراق با هدف سرنگونی نظام نوپای جمهوری اسلامی و به خیال رسیدن به پایتخت ایران ظرف سه روز حمله خود را با پشتیبانی استکبار جهانی آغاز کرد اما در مدت کمتر از دو سال زمانی که رزمندگان اسلام در عملیات بیت المقدس خرمشهر را آزاد کردند، متوجه خطای راهبردی خود شد و فهمید که در جنگ به پیروزی نخواهد رسید.
مدیرعامل شرکت فرودگاه ها ادامه داد: پیروزی دفاع مقدس نتیجه پایمردی ملت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی بود و نشان داد ایران با جنگ نظامی قابل دسترسی نیست و طی سال های بعد از جنگ در مقاطع مختلف که عنوان می کردند نقشه جنگ برعلیه ایران به عنوان یک گزینه روی میز است و امریکا حمله نظامی خواهد کرد اما تجربه نشان داد که جنگ نظامی به نتیجه نمی رسد.
وی خاطرنشان کرد: بر این اساس دشمن استراتژی خود را تغییر داده و به سوی جنگ نرم پیش رفت و بنیان های فرهنگی و اقتصادی را هدف قرار داد.
امیرمکری گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری، در این شرایط نیز باید کاملا آماده باشیم تا با تهاجم فرهنگی و جنگ اقتصادی دشمنان نظاممان مقابله کنیم.
وی ضمن قدردانی از تلاش های دست اندرکاران برگزاری چهلمین سالگرد دفاع مقدس از جمله شورای فرهنگی، روابط عمومی، امور ایثارگران و حوزه بسیج، اظهار امیدواری کرد که مدیران و کارکنان شرکت دین خود را به انقلاب با تکریم از ایثارگران، شهدا، جانبازان و آزادگان هشت سال دفاع مقدس ادا کنند.
گفتنی است؛ در این مراسم از علی اورنگ مدیر فرودگاه اهواز در دوران جنگ، محسن منتظریان مدیر فرودگاه کرمانشاه در دوران جنگ، سید مسعود هاشمی(ده سال آزادگی ۵۰ درصد جانباز)، سعید حسن نژاد(رزمنده)، طاهره ملکی(مادر شهید)، راشین نرمانی(فرزند شهید فرودگاهی، علی دمیرچی(جانباز 50 درصد)، سیدمحمد رضا اسدی(جانباز ۷۰ درصد، ۵ سال آزادگی، ۳۶ ماه رزمنده و فرزند شهید)، حسین حسینی(ده سال آزادگی و ۵۷ درصد جانباز)، امین فردوسی(فرزند شهید فرودگاهی)، ناصرالدین صفویه(جانباز 70 درصد) و غلامحسین ابراهیمی(جانباز ۷۰ درصد) به نمایندگی از 600 ایثارگر شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران قدردانی شد.
منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها ( لینک 1) / ( لینک  2 )

دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو