پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برقراری پرواز بجنورد-عشق‌آباد منتظر اجازه طرف ترکمنستانی است

تاریخ خبر: // کد خبر: 332936 // // //


برقراری پرواز بجنورد-عشق‌آباد منتظر اجازه طرف ترکمنستانی است

استاندار خراسان شمالی گفت: برقراری پرواز مستقیم از بجنورد به عشق آباد منوط و منتظر اجازه طرف ترکمنستانی است و تا کنون این مجوز صادر نشده است.


برقراری پرواز بجنورد-عشق‌آباد منتظر اجازه طرف ترکمنستانی است

محمد علی شجاعی با اشاره به وضعیت وعده داده شده درباره برقراری پرواز مستقیم از بجنورد به ترکمنستان٬ اظهار داشت: تمام زیر ساخت‌ها و زمینه‌ها برای این پرواز انجام شده و ایران ایر امادگی برقراری هفته‌ای یک پرواز را در این مسیر دارد.

وی افزود: با تلاش دیپلماسی٬ اجازه ضمنی طرف ترکمنستانی هم اخذ شده و اگر این اجازه اولیه نبود٬ وعده این پرواز هم داده نمی‌شد.

استاندار خراسان شمالی ادامه داد: با توجه به شیوع کرونا و بسته شدن مرزها٬ کشور ترکمنستان قوانین و مقرارت سخت‌گیرانه تری را لحاظ کرد و بیش از 7 ماه از بسته شدن مرزهای این کشور گذشته و تا کنون اجازه برقراری ارتباط مرزی به ایران را نداده است.

شجاعی تصریح کرد: برقراری پرواز مستقیم بجنورد به عشق آباد بخشی از تفاه‌نامه با وزارت خارجه و سفارت ترکمنستان در ایران سات که دستگاه دیپلماسی به دنیال این موضوع بوده و پیگیر ان هست و در صورت برقراری این پرواز٬ تنها مسیر پروازی ایران به ترکمنستان از طریق مرز استان خراسان شمالی و فرودگاه بجنورد خواهد بود.

وی با اشاره به تاسیس زیرساخت‌های پرواز بین المللی در فرودگاه بجنورد٬ اظهار داشت: زمینه پروازهای بین المللی در فرودگاه بجنورد از نظر گمرکی٬ امور گذرنامه و سایر اقدامات اساسی انجام شده و منتظر بازگشایی مرز ترکمنستان و برقراری این پروازها هستیم.

به گزارش تسنیم٬ استان خراسان شمالی بیش از 300 کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان دارد ولی هیچ گذرگاه و بازارچه مرزی بین ایران و ترکمنستان در این استان وجود ندارد. روستاهای منطقه گلیل شهرستان شیروان از توابع استان خراسان شمالی نزدیک ترین نقطه شهرهای ایران به شهر عشق آباد پایتخت ترکمنستان محسوب می‌شود.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو