پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تنگه هرمز در اشراف ابابیل‌ها/ اقتداری نوین در چله دفاع مقدس متولد شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 333107 // // // //


تنگه هرمز در اشراف ابابیل‌ها/ اقتداری نوین در چله دفاع مقدس متولد شد

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه گفت: در چله دفاع مقدس شاهد تولد قدرتی نوین در حوزه امنیت دفاعی ندسا هستیم که بواسطه آن می‌توانیم هرگاه که اراده کنیم همچون ابابیل بر سر دشمن فرود بیاییم.


تنگه هرمز در اشراف ابابیل‌ها/ اقتداری نوین در چله دفاع مقدس متولد شد

 سردار عباس غلامشاهی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در چله دفاع مقدس شاهد اقتدار و امنیت دفاعی متفاوت از ۴۰ سال گذشته هستیم.

وی افزود: نیروی دریایی سپاه در دوم مهرماه امسال شاهد تولدی جدید در امنیت دفاعی بوده و با گذشت ۴۰ سال از دفاع مقدس امروز به یک قدرت پهپادی منطقه‌ای تبدیل شده‌ایم.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: با وجود پیشرفت‌ها همچنان زمانی که در دفاع مقدس از ابتدایی‌ترین امکانات نظامی محروم بودیم را به خاطر داریم و فراموش نخواهیم نکرد.

سردار غلامشاهی ادامه داد: نیروی دریایی سپاه با در اختیار داشتن انواع شناورهای رزمی قادر است کلیه تحرکات سطحی نیروهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای را تحت نظر داشته باشد.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران امروزه به یک قدرت پهپادی در منطقه تبدیل شده و قادر است با این توان دفاعی جدید و در اختیار داشتن پهپادهای رزمی و شناسایی هم در حوزه اشراف اطلاعاتی از فضا و هم در اجرای عملیات رزمی از هوا در هر زمان که اراده کند همچون ابابیل بر سر دشمن فرود آید.

دوم مهرماه امسال همزمان با سومین روز از هفته دفاع مقدس ۱۸۸ فروند پهپاد و بالگرد به نیروی دریایی سپاه ملحق و از سه پهپاد جدید عمود پرواز سپهر، شهاب ۲ و عمود پرواز هدهد ۴ رونمایی شد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از مشرق نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو