پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ۱۱۰ میلیارد تومان برای بهسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل هزینه شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 333303 // // //


۱۱۰ میلیارد تومان برای بهسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل هزینه شد

استاندار اردبیل گفت: برای اجرای باند اصلی فرودگاه اردبیل که از ۲ سال گذشته عملیات آن در حال انجام است، تاکنون ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.


۱۱۰ میلیارد تومان برای بهسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل هزینه شد

اکبر بهنامجو روز شنبه در بازدید از روند اجرای باند فرودگاه اردبیل افزود: برای تکمیل این باند به حدود۹۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است. وی بیان کرد: در سال‌های اخیر فرودگاه اردبیل به لحاظ مشخصات  فنی در حال ارتقا بوده و بهسازی باند اصلی فرودگاه از جمله این اقدامات است.

او اضافه کرد: با اتمام عملیات بهسازی باند فرودگاه، پروازهای بیشتری را  در استان شاهد خواهیم بود و خدمت‌رسانی به گردشگران و مردم استان با کیفیت بهتر ارائه می‌شود.

استاندار اردبیل اظهارداشت: عملیات بهسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل به شکل تخصصی انجام می‌شود، به طوری که  اقداماتی در روند آسفالت انجام شده که طول عمر آسفالت به ۳۰ سال برسد و در این مدت مشکل اساسی برای باند فرودگاه نخواهیم داشت.

بهنامجو به اقدامات دیگر در راستای تجهیز فرودگاه اردبیل اشاره کرد و افزود: در سال گذشته ۴۵ میلیارد تومان تامین اعتبار برای دستگاه‌های ناوبری فرودگاه و ارتقا و تقویت سامانه آیرلس اختصاص یافت.

وی گفت: در حال حاضر نیز کارشناسان در حال بررسی سایر نیازهای تجهیزاتی فرودگاه هستند که با شناسایی آن‌ها ارتقا انجام شود.

استاندار اردبیل‌ بیان کرد: در سال گذشته ترمینال اصلی فرودگاه افتتاح شد که در استان‌هایی با این وسعت جمعیتی و حتی دارای جمعیتی بیشتر از اردبیل ، چنین ترمینالی نداریم.

وی با اشاره به برقراری پروازهای فرودگاه پارس‌آباد از سال گذشته، افزود: در این فرودگاه نیز در راستای افزایش پرواز و هم تقویت مشخصات فنی آن تلاش می‌شود.

بهنامجو بیان کرد: مطالعات اولیه توسط شرکت فرودگاه‌های کشور به اتمام رسیده و بخش سوخت‌رسانی هم در حال تهیه بخش های اجرایی است.

وی گفت:  با مدیریت مناسب مدیریت فرودگاه‌های استان از محل منابع داخلی، بهسازی محیطی این فرودگاه انجام می شود تا در سطح یک فرودگاه آبرومند ارائه خدمت کند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو