پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تصویب نخستین سند راهبردی گردشگری

تاریخ خبر: // کد خبر: 333366 // // //


تصویب نخستین سند راهبردی گردشگری

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: سند راهبردی گردشگری نخستین سندی است که در این حوزه در چهل سال گذشته به تصویب دولت و هیأت وزیران رسیده است.


تصویب نخستین سند راهبردی گردشگری

ولی الله تیموری با اشاره به این که سند راهبردی گردشگری سندی کامل با شرح تمام جزئیات و وظایف دستگاه‌ها و نهاد‌های مرتبط است افزود: سند راهبردی گردشگری برای ۲۹ دستگاه تعیین تکلیف می‌کند و سازمان برنامه و بودجه نیز به عنوان یکی از اعضای شورای نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها در اجرای مصوبات سند نظارت کامل دارد.
وی گفت: در این سند مقررات سازمان برنامه و بودجه، بودجه سنواتی مورد نیاز دستگاه‌ها را در حوزه گردشگری لحاظ کند.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: سند راهبردی با همکاری فعالان بخش خصوصی و دولتی تدوین شده و شامل ۳۰۰ صفحه سند پشتیبان با ذکر کامل جزئیات اجرایی و قانونی است.
آقای تیموری گفت: در این سند راهبردی برای هر کدام از سازمان‌ها و دستگاه‌های مرتبط راهبرد کاملی از سیاست‌ها و برنامه‌ها تعیین شده است.
وی افزود: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مکلف است برنامه اقدام ملی را برای اجرای اهداف سند راهبری گردشگری تدوین و اجرا کند.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی توسعه گردشگری روستایی را از اولویت‌های وزارت خانه دانست و گفت: برای توسعه زیر ساخت‌های مناسب گردشگری در مناطق روستایی تسهیلات ارزان قیمت در اختیار این مناطق قرار می‌گیرد.
آقای تیموری همچنین درباره شرایط منطقه گردشگری چابهار افزود: هم اکنون فرودگاه کنارک و شهر ساحلی مکران فعال و قرار است این منطقه همراه با دیگر مناطق به عنوان منطقه آزاد گردشگری شناخته شود.
وی ادامه داد: طرح منطقه آزاد گردشگری در سواحل مکران از جمله برنامه‌ها و اقدامات وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو