پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اگر اجازه دهند مدافع حرم می شوم

تاریخ خبر: // کد خبر: 333398 // // //


اگر اجازه دهند مدافع حرم می شوم

علی دمیرچی که جانباز 65 درصد است، هنوز عشق به ایثار و جهاد دارد و می گوید اگر به من اجازه دهند حاضرم مدافع حرم شوم.


اگر اجازه دهند مدافع حرم می شوم

علی دمیرچی از جانبازان و ایثارگران دوران دفاع مقدس، به سابقه 18 ماهه حضور خود در جبهه طی سال های 64 و 65 و 67 حضور در عملیات های والفجر 8 و عملیات های ایذایی اشاره می کند و می گوید: سال 65 در یکی از عملیات ایذایی به نام «سید الشهدا(ع)» در منطقه فکه مورد اصابت ترکش های متعدد به سر، پا و نخاع قرار گرفتم و سمت چپ بدنم از کار افتاد. در آن عملیات برادر بزرگترم نیز حضور داشت که به مقام شهادت رسید.

دمیرچی که سی سال سابقه خدمت در سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها را دارد و اکنون نیز در امور اداری حوزه بسیج کار می کند، می افزاید: یکی از خاطره های بسیار تاثیرگذار برای من در یک عملیات پدافندی بود که در لشکر 27 محمد رسول الله (ص) حضور داشتم و دسته 28 نفری ما مورد تک دشمن قرار گرفت. یکی از همرزمانم نوجوانی 15 ساله و لاغر اندام بود به نام فرشید مظفری که  با اینکه تنها در انتهای خاکریز با تک دشمن مواجه شد فرار نکرد و با شجاعت به جنگ تن به تن با سه نفر رفت و آنها را به هلاکت رساند و خود جانباز شد. در آن عملیات به شهادت نرسید ولی بعد در عملیات کربلای پنج در کنار دیگر همرزم ما (شهید محمد صحاف زاده) به آرزوی خود رسید. دوست دیگرم، شهید وظیفه دان در عملیات ایذایی آن روز مورد اصابت ترکش قرار گرفت و در دم شهید شد.

وی که از سن 16 سالگی در جبهه حضور داشته، رزمندگان دفاع مقدس را نمونه اخلاق و گذشت می داند و توضیح می دهد: حضور در جبهه و حماسه آفرینی در نبرد با دشمنان وطن به رزمندگان روحیه خاصی داده که در زندگی شخصی آنها تا زمان مرگ تاثیر دارد. حضور در جبهه به ما درس اخلاق اسلامی و اطاعت از ولایت فقیه داده و ایثارگری و کار فراتر از مسوولیت را آموخته است.

دمیرچی تاکید می کند: رزمندگان در عین شهادت خواهی و سبقت گرفتن بر یکدیگر در ایثار و فداکاری کاملا تابع فرمانده خود بودند و بدون اجازه وی حرکتی نمی کردند. امروز نیز در زندگی اجتماعی و سیاسی خود کاملا تابع ولی فقیه هستند و تا زنده اند برای تحقق  آرمان های مقدس نظام جمهوری اسلامی تلاش می کنند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو