پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هشدار روسیه به خاطر پرواز هواپیماهای ناتو در نزدیکی مرزهایش

تاریخ خبر: // کد خبر: 333418 // // //


هشدار روسیه به خاطر پرواز هواپیماهای ناتو در نزدیکی مرزهایش

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح روسیه در مورد پرواز هواپیما‌های ناتو در نزدیکی مرز‌های کشورش هشدار داد و اعلام کرد که مسکو به این اقدامات سازمان پیمان آتلانتیک شمالی پاسخ می‌دهد.


هشدار روسیه به خاطر پرواز هواپیماهای ناتو در نزدیکی مرزهایش

والری گراسیموف روز شنبه در گفتگو با رسانه‌های روسی گفت: در یک ماه اخیر شاهد پرواز حدود ۳۰ هواپیمای راهبردی ناتو در نزدیکی مرز‌های خود بودیم که بر فراز دریای سیاه، بالتیک، اقیانوس منجمد شمالی و در مرز‌های شرقی روسیه پرواز کرده اند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح روسیه تصریح کرد که هواپیما‌های کشور‌های عضو ناتو تمریناتی را در نزدیکی مرز‌های روسیه انجام می‌دهند و بدیهی است ما به این اقدامات پاسخ می‌دهیم.

به گفته گراسیموف، روسیه بار‌ها به آمریکا و ناتو پیشنهاد کرد تا توافقنامه‌ای برای پیشگیری از فعالیت‌های نظامی خطرناک در هوا و دریا بررسی شود.

وی افزود: موضوع از این قرار است که چنین توافقنامه‌ای وجود دارد، اما برخی جزییات در آن مشخص نشده است که فاصله برای نزدیک شدن هواپیما‌ها و کشتی‌ها به یکدیگر، فاصله زمانی بین موارد نزدیک شدن هواپیما‌ها و شیوه اقدام از آن جمله است. اما درخواست ما از ناتو بدون پاسخ مانده است.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح روسیه گفت: به این ترتیب ما شاهد هستیم که فرماندهی ناتو آمریکا از این وضعیت خرسند هستند، اما برای ما قابل قبول نیست.

روابط روسیه و سازمان ناتو پرتنش است و این تنش‌ها از سال ۲۰۱۴میلادی پس از روی کار امدن دولت غرب گرا در اوکراین بوجود آمده است. ناتو هر ساله چندین رزمایش در مناطق مجاور روسیه ازجمله در دریای سیاه و بالتیک برگزار می‌کند و روسیه نیز به آن پاسخ می‌دهد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجو


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو