پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اولین پهپاد خودشارژ شونده جهان به پرواز درآمد

تاریخ خبر: // کد خبر: 333456 // // //


اولین پهپاد خودشارژ شونده جهان به پرواز درآمد

نخستین هواپیمای بدون سرنشین خودشارژشونده با موفقیت به پرواز درآمد و قرار است در ماموریت‌های متعددی مورد استفاده قرار گیرد.


اولین پهپاد خودشارژ شونده جهان به پرواز درآمد

شرکت Sonin Hybrid(سانین هایبرید) از نخستین پهپاد خودشارژشونده جهان رونمایی کرد. این پهپاد قادر است با سرعت ۲۲۵ کیلومتر بر ساعت پرواز کند و در حین پرواز انرژی الکتریکی مورد نیاز خود را بازیابی کند.

این شرکت اعلام کرده پهپادهای خود را به عنوان اختراع انحصاری ثبت کرده و قصد دارد پس از انجام تمامی آزمایشات فنی و حصول اطمینان از ایمنی این هواپیماها آن‌ها را به مرحله تولید انبوه برساند. سازندگان پهپادهای خودشارژ شونده مدعی هستند این دستگاه‌ها بدون نیاز به شارژ باتری بیش از سه ساعت در آسمان پرواز می‌کنند و از تمامی پهپادهایی که تاکنون ساخته شده‌اند بیش از سه برابر سریع‌تر هستند.

در سال‌های اخیر طراحی و تولید انواع پیشرفته‌ای از هواپیماهای بدون سرنشین شدت گرفته و سازمان‌های مختلف برای ماموریت‌های گوناگون امدادی و امنیتی از این ماشین‌های پرکاربرد استفاده می‌کنند. یکی از مواردی که در هنگام خریداری یک پهپاد از اهمیت زیادی برخوردار است ظرفیت آن در تامین انرژی مورد نیاز باتری‌هاست از همین رو هواپیماهای بدون سرنشین ساخت شرکت Sonin Hybrid می‌تواند توجه مشتریان زیادی را به سمت خود جلب کند. قطعاً پهپادی که بیشتر انرژی باتری خود را حفظ و یا بازیابی می‌کند در ماموریت‌ها نقش مهم‌تری را ایفا می‌کند.

موتور این پهپادها به گونه‌ای طراحی شده است که انرژی مورد نیاز خود را علاوه بر موتور الکتریکی از موتور بنزینی نیز تامین می‌کند. مهندسان برای تصویربرداری دوربینی با کیفیت ۴K و قابلیت بزرگنمایی اپتیکال ۳۰ برابر و بزرگنمایی دیجیتال ۱۲ برابر روی اولین هواپیماهای خودشارژشونده جهان نصب کرده‌اند. کارشناسان معتقدند این پهپادها می‌توانند در موارد متعددی برای کمک انسان‌ها به‌کارگیری شوند و حتی از آن‌ها به عنوان نیروی پلیس استفاده کرد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری آنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو