پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | یکی از ایثارگران دوران دفاع مقدس: ولایت مداری را از دفاع مقدس آموختم

تاریخ خبر: // کد خبر: 333672 // // //


یکی از ایثارگران دوران دفاع مقدس: ولایت مداری را از دفاع مقدس آموختم

پرویز اسکندری زاده، از جانبازان و ایثارگران دوران دفاع مقدس تمرین اطاعت از فرماندهی را یکی از درس های بزرگ حضور در جبهه عنوان می کند.


یکی از ایثارگران دوران دفاع مقدس: ولایت مداری را از دفاع مقدس آموختم

پرویز اسکندری زاده، از جانبازان و ایثارگران دوران دفاع مقدس تمرین اطاعت از فرماندهی را یکی از درس های بزرگ حضور در جبهه عنوان می کند.پرویز اسکندری زاده، از جانبازان شاغل در امور اداری بسیج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در گفت و گو با روابط عمومی شرکت به حضور خود در عملیات های مختلف دفاع مقدس از جمله کربلای یک و والفجر 8 اشاره می کند و می گوید: در طول سال های 60، 61 و 65 در جبهه حضور یافتم و سال 65 در سن 22 سالگی در عملیات کربلای یک و آزادسازی مهران از ناحیه چشم راست، ران چپ و گونه چپ جانباز 45 درصد شدم.

وی می افزاید: عملیات های دفاع مقدس فرصتی برای نمایش خلوص، صداقت و ایمان رزمندگان اسلام بود و نوجوانان و جوانان داوطلبانه شهادت را به جان می خریدند تا خاک وطن به دست دشمنان نیفتد.

اسکندری زاده با بیان اینکه رزمندگان دوران دفاع مقدس دارای بالاترین روحیه ایثارگری و گذشت هستند که می تواند الگوی جوانان امروز قرار بگیرد، توضیح می دهد: دلیل گسترش مشکلات خانوادگی در بسیاری از همسران نداشتن روحیه ایثارگری و گذشت است و یادآوری جانفشانی های دوران دفاع مقدس مانع بروز بسیاری از مشکلات امروز می شود. جوانان آن روز در جبهه ها برای حفظ انسجام و پیش رفتن صحیح روال جنگ، کاملا از فرمانده خود اطاعت می کردند و با وجود شوق شهادت و اصرار به حضور در خط مقدم حفظ انسجام و تدبیر جنگی برای حفظ کیان اسلامی را بر شهادت نیز مقدم می دانستند. امروز نیز تابعیت از ولی فقیه بسیاری از مشکلات جامعه را برطرف می کند.

وی که در ابتدای عملیات کربلای یک در 10 تیر 65 به مقام جانبازی رسیده، عنوان می کند: پس از جانبازی در شب عملیات کربلای یک، مرا به مدت سه ماه برای جراحی چشم به خارج از کشور فرستادند که البته تنها مانع تخلیه چشم شدند و بینایی چشم راست را به دست نیاوردم. پس از بازگشت به کشور متوجه شدم بسیاری از دوستان نزدیکم که همگی جوان و نوجوان بودند، در عملیات کربلای یک به شهادت رسیده اند. در دل افسوس خوردم که چرا نتوانستم همراه آنها به این فیض بزرگ دست یابم.

اسکندری زاده از سال 66 در سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران سابقه کار دارد و اکنون در آموزش بسیج شرکت خدمت می کند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو