پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کاهش ساعت کاری شرکت ایرباس در فرانسه

تاریخ خبر: // کد خبر: 333673 // // //


کاهش ساعت کاری شرکت ایرباس در فرانسه

هواپیماسازی ایرباس در نظر دارد ساعت کاری این شرکت را در مناطق تحت فعالیت خود در فرانسه طی دو سال آینده کاهش دهد.


کاهش ساعت کاری شرکت ایرباس در فرانسه

شرکت هواپیماسازی ایرباس به منظور محدود ساختن کاهش فرصت‌های شغلی در این شرکت که به دنبال شیوع ویروس کرونا و اختلال در مسافرت‌هایی هوایی ایجاد شده است در نظر دارد ساعت کاری این شرکت را در مناطق تحت فعالیت خود در فرانسه طی دو سال آینده کاهش دهد.
ایرباس اعلام کرد در صورتیکه این مسئله مورد موافقت قرار گیرد، کاهش ساعت کاری از اول ژانویه آغاز خواهد شد و دوره‌های بیکاری موقت کارکنان این شرکت در فرانسه تا پایان امسال به طول خواهد انجامید. قرار است شورای کارکنان این شرکت ۱۵ اکتبر در این زمینه تصمیم گیری کند.
دونالد فرتی مدیر منابع انسانی ایرباس روز جمعه در نامه‌ای به کارکنان این شرکت که به روئیت بلومبرگ رسید اعلام کرد این اقدام به حفظ مهارت‌ها برای ازسرگیری تولید هواپیما‌های باریک پیکر در حدفاصل سال‌های ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۵ کمک خواهد کرد.
وی با اشاره با گزارش کارشناسی شده‌ای که روز پنجشنبه درباره وضعیت اقتصادی این شرکت ارائه شد اعلام کرد ایرباس با بحران غیرمنتظره‌ای مواجه شده است و چشم انداز‌های ازسرگیری فعالیت‌ها کاملا در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.
وی در این نامه نوشت پایان گفتگو‌ها به منزله پایان کار شرکت نخواهد بود و تلاش‌ها برای نجات ایرباس ادامه خواهد داشت. برهه دشواری پیش روی ما قرار گرفته است. ایرباس به دنبال توافق با کارکنان برای استفاده آن‌ها از مرخصی و دیگر شیوه‌هایی است که به کاهش شمار افرادی که شرکت مجبور به اخراج آنهاست کمک می‌کند.
گیوم فوری مدیر عامل شرکت هوایپماسازی ایرباس این هفته درباره حذف فرصت‌های شغلی در این شرکت بار دیگر هشدار داد و اعلام کرد اوضاع رو به وخامت گذاشته است و شرایط شرکت‌های حمل و نقل هوایی پس از تعطیلات تابستان بیشتر از آنچه امیدوار بودیم دشوارتر شده است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو