پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | استفاده 20 درصدی فرودگاه های آمریکا از انرژی خورشیدی

تاریخ خبر: // کد خبر: 333769 // // //


استفاده 20 درصدی فرودگاه های آمریکا از انرژی خورشیدی

دکتر سرنا کیم از دانشگاه کلرادو دنور، با مطالعه 488 فرودگاه عمومی در ایالات متحده دریافت که 20درصد آن ها طی دهه گذشته از فتوولتائیک خورشیدی (PV) که معمولاً به عنوان صفحه خورشیدی شناخته می شود ، استفاده کرده اند. فتوولتائیک خورشیدی (PV) تبدیل نور به برق با استفاده از مواد نیمه رسانا است.


استفاده 20 درصدی فرودگاه های آمریکا از انرژی خورشیدی

کیم در حالی که ترتیبات سازمانی را به عنوان عاملی که به استقرار PV خورشیدی در فرودگاه کمک می کند ، دریافت که در فرودگاه هایی عمومی، صفحات خورشیدی بیش از فرودگاه های  خاص (مقامات بندر یا فرودگاه) مستقر شده اند. کیم کشف کرد که فرودگاه های فعال در سازمان های حرفه ای به احتمال زیاد صفحات خورشیدی را مستقر می کنند، اما این رابطه منوط به حاکمیت فرودگاه است

به گفته ایشان فرودگاه ها مکانی ایده آل برای مطالعه نحوه تنظیمات نهادی در استقرار انرژی های تجدیدپذیر به دلیل تفاوت های قابل توجه بین فرودگاه های هدف عمومی و خاص فراهم می کنند. بزرگترین تفاوت بین این دو نوع فرودگاه در نحوه انتخاب اعضای هیئت مدیره است. بیش از 80٪ اعضای هیئت مدیره در فرودگا های عمومی  منتخب گروه متخصصان و سایر گرو ه ها  هستند در حالی که تنها 7 درصد اعضای هیئت مدیره فرودگاه های خاص منتخب گروه هستند.

کیم گفت: “اعضای هیئت مدیره فرودگاه ، مدیران و رهبران مدیران و تعامل آنها با سایر متخصصان فرودگاه می تواند باعث انتقال انرژی های تجدیدپذیر در فرودگاه ها شود.”

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری -تحلیلی پایگاه زیستی و زندگی


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو