پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تحول در صنعت شبیه‌سازی پروازهای کشور/ پیشرفته‌ترین «شبیه‌ساز پرواز بالگرد» ساخته شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 333772 // // // //


تحول در صنعت شبیه‌سازی پروازهای کشور/ پیشرفته‌ترین «شبیه‌ساز پرواز بالگرد» ساخته شد

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر از طراحی و ساخت پیشرفته‌ترین شبیه‌ساز پرواز بالگرد توسط شرکت دانش‌بنیان مستقر در این مرکز خبر داد.


تحول در صنعت شبیه‌سازی پروازهای کشور/ پیشرفته‌ترین «شبیه‌ساز پرواز بالگرد» ساخته شد

محمد اصغری‌شیوایی درباره فعالیت‌ها، دستاوردها و برنامه‌های پیش روی مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر اظهار کرد: سیمولاتور (شبیه‌ساز پرواز، سیستمی است که برای تقلید (یا شبیه‌سازی) رفتار هواگردها به‌ویژه هواپیما ساخته می‌‌شود) پرواز بالگرد و هواپیمای جنگنده توسط شرکت دانش‌بنیان «پایا توسعه شریف» مستقر در این مرکز، طراحی و ساخته شده است.

وی توضیح داد: این شرکت دانش‌بنیان به‌عنوان شرکت پیشرو در زمینه ساخت شبیه‌سازهای پرواز در کشور موفق شد با حمایت مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری قرارداد ساخت پیشرفته‌ترین شبیه‌ساز پرواز بالگرد در کشور را به امضا برساند.

اصغری‌شیوایی افزود: این محصول دارای ویژگی‌های برجسته از قبیل استفاده از فناوری‌های نوین مانند پرده نمایش منحنی، سیستم حرکتی الکتریکی، سیستم نرم‌افزار یکپارچه تحت شبکه با کارایی بالا و قیمت مناسب در مقایسه با نمونه‌های جهانی آن است.

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر بیان کرد: این شبیه‌ساز از نوع شبیه‌ساز کامل پرواز (Full Flight Simulator) و سیستم حرکتی آن از نوع الکتریکی بوده که اکنون شرکت‌های پیشرفته ساخت شبیه‌ساز دنیا از این فناوری استفاده می‌کنند.

تحول در صنعت شبیه‌سازی پروازها

وی اضافه کرد: این محصول در صنعت هوا و فضا، صنعت حمل ‌و نقل و صنعت گردشگری کاربرد دارد و مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «پایا توسعه شریف» از اعضای هیئت علمی واحد اسلامشهر است. با ساخت این شبیه‌ساز تحولی اساسی در صنعت شبیه‌سازی پروازهای کشور ایجاد خواهد شد و کشور از لحاظ فناوری به سطح کشورهای پیشرفته نزدیک خواهد شد.

اصغری‌شیوایی درباره تعداد هسته‌ها، واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر به آنا گفت: دو  هسته فناور با عنوان‌های «یارا مدیکال طب» و «کارا گستر مد»، هفت واحد فناور با عنوان‌های «افق آب‌های عمیق رضوان»، «انرژی گستر فرهیختگان»، «برنا دانش سبز»، «تدبیر تأسیسات ساختمان مهرجو»، «فناور کامپوزیت سراج»، «فناور موج سراج» و «هوشمند الکترونیک سینا» و سه شرکت دانش‌بنیان با عنوان‌های «پایا توسعه شریف»، «پویا گستر آسمان» و «حساب رایان پارس» در این مرکز مستقر هستند.

وی با بیان اینکه ایجاد سرای نوآوری در دانشگاه و تکمیل ساخت دستگاه پرس هیدرولیک پخت تایر از مهم‌ترین برنامه‌های مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر است، عنوان کرد:‌ این مرکز با اخذ مجوز از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی سال ۱۳۹۴ با عنوان مرکز رشد علوم محیطی و طراحی مهندسی فعالیت خود را آغاز کرد و با تشکیل شورای مرکز رشد، تهیه پوستر و تدوین برنامه عملیاتی راه‌اندازی شد.

تولید شیلد محافظ صورت و ماسک سه‌لایه تمام پرس

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر با بیان این مطلب که تولید شیلد محافظ صورت و ماسک سه‌لایه تمام پرس توسط واحد فناور «برنا دانش سبز» مستقر در این مرکز ازجمله فعالیت‌های این مرکز در مبارز با کرونا بوده است، مطرح کرد:‌ با توجه به شرایط حاکم بر جامعه (ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی)، مرکز رشد در حال برنامه‌ریزی برای تدوین برنامه‌های کاربردی و استفاده از همه ظرفیت‌های دانشگاه به‌ویژه اعضای هیئت علمی و کارمندان است.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری آنا


دیدگاه خود را بنویسید




آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو