پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بسته شدن فرودگاه باکو/ تکذیب اعزام نیروی خارجی به جمهوری آذربایجان

تاریخ خبر: // کد خبر: 333849 // // //


بسته شدن فرودگاه باکو/ تکذیب اعزام نیروی خارجی به جمهوری آذربایجان

دومین روز درگیری بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان در حالی دنبال می شود که علاوه بر جنگ در میدان، جنگ روانی و رسانه‌ای طرفین نیز در حال شکل گیری است.


بسته شدن فرودگاه باکو/ تکذیب اعزام نیروی خارجی به جمهوری آذربایجان

دومین روز درگیری های جمهوری آذربایجان و ارمنستان در حالی دنبال می شود که باکو اعلام کرده تعدادی از روستاهای اشغال شده از جمله ارتفاعات تالش را تصرف کرده است.

طرفین از تلفات وارد شده به جبهه مقابل سخن می گویند که از جمله آنها ادعای تلفات 550 نفری ارمنستان و نیز انهدام 12 سیستم پدافند هوایی از سوی باکو است اما اسنادی در این خصوص منتشر نشده است.

وزرات دفاع آذربایجان از حمله ارمنستان به مناطق غیر نظامی خبر می دهد.

از روز گذشته وضعیت آماده باش و فوق العاده در جمهوری آذربایجان حاکم شده و از ساعت 21 تا 6 صبح امکان تردد تنها با استفاده از مجوز وجود دارد.

الهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان نیز حکم بسیج مشمولان خدمت وظیفه عمومی سربازی در کشورش را امضا کرد. براساس این حکم سازمان دولتی بسیج و خدمات سربازی آذربایجان، اقدامات مربوط به جذب مشمولان وظیفه برای سربازی و حمل و نقل نظامی انجام خواهد داد.

فرودگاه باکو نیز پروازهای خود را متوقف کرده است.

طی روزهای گذشته اخباری مبنی بر اعزام عناصر مسلح از سوریه به جمهوری آذربایجان و با کمک ترکیه منتشر شده و رقمی حدود 4 هزار نفر در این باره عنوان می شود. در همین خصوص سفیر ارمنستان در مسکو عنوان کرده که ترکیه 4 هزار عناصر مسلح از شمال سوریه به آذربایجان اعزام کرده است.

باکو این خبر را تکذیب کرده است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید




آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین