پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اطلاعیه سفارت کشورمان در گرجستان درباره نحوه بازگشت دانشجویان ایرانی

تاریخ خبر: // کد خبر: 333887 // // // //


اطلاعیه سفارت کشورمان در گرجستان درباره نحوه بازگشت دانشجویان ایرانی

سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس درباره نحوه بازگشت دانشجویان ایرانی دانشگاه‌های گرجستان اطلاعیه‌ای صادر کرد.


اطلاعیه سفارت کشورمان در گرجستان درباره نحوه بازگشت دانشجویان ایرانی

به گزارش بخش رسانه‌ای سفارت ایران در گرجستان، در اطلاعیه سفارت ایران در تفلیس آمده است؛ به اطلاع همه دانشجویان ایرانی دانشگاه‌های گرجستان می‌رساند، پیرو جلسات متعدد، مذاکرات و رایزنی‌های انجام شده با وزارتخانه‌های خارجه، علوم، کشور و همچنین دانشگاه‌های محل تحصیل دانشجویان ایرانی، اقدامات لازم درباره دریافت مجوزهای لازم جهت ورود دانشجویان به کشور گرجستان صورت پذیرفته و در نهایت نیز مجوز مذکور جهت آن دسته از دانشجویانی که مدارک لازم به سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس و دانشگاه‌های خود ارائه کرده بودند، صادر شد.

این اطلاعیه افزوده است: در همین چارچوب و به منظور فراهم آوردن امکان مناسب جهت بازگشت دانشجویان به گرجستان و پس از هماهنگی با وزارت خارجه این کشور، امروز دوشنبه در نشست مشترک با نمایندگان برخی دانشگاه‌ها، روند و نحوه انتقال دانشجویان به گرجستان و سیر مراحل قرنطینه بررسی شد. بر این اساس مقرر شد، دانشجویانی که مدارک ایشان تکمیل و مجوز لازم جهت ورود ایشان به گرجستان صادر شده است، در صورت دریافت ایمیل از سوی دانشگاه‌های خود نسبت به تهیه بلیط جهت پرواز قشم ایر روز دوشنبه ۱۴ مهر ماه سال جاری که جهت انتقال دانشجویان تدارک دیده شده است، اقدام کنند.

سفارت ایران در تفلیس تاکید کرده است: پرواز روز دوشنبه، اولین پرواز جهت انتقال دانشجویان ایرانی به گرجستان بوده و صرفا دانشجویانی که تاییدیه نهایی و اعلام مجوز را از دانشگاه محل تحصیل خود دریافت کرده‌اند، می‌توانند از این طریق وارد کشور گرجستان شوند. اطلاع‌رسانی در خصوص نحوه دریافت بلیط از طریق هواپیمایی قشم ایران صورت خواهد پذیرفت و از طریق این کانال نیز بازنشر خواهد شد. بدیهی است سایر دانشجویان نیز پس از تکمیل مدارک و دریافت مجوز، می‌توانند با پروازهای آتی که به همین منظور تدارک دیده خواهد شد، عازم کشور گرجستان شوند.

این اطلاعیه یادآور شده است: با پیگیری‌ها و هماهنگی‌های به عمل آمده از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس و قول مساعد شرکت هواپیمایی، حداقل هزینه بلیط در مسیر تهران-تفلیس از سوی آن شرکت در نظر گرفته خواهد شد که این مبلغ باید از سوی دانشجویان به شرکت هواپیمایی پرداخت شود. لکن نحوه پرداخت هزینه‌های قرنطینه،  آزمایش‌ها و تست‌های پزشکی که برعهده دانشجویان است، از سوی دانشگاه اعلام می‌شود.

سفارت ایران با تاکید بر اینکه دانشجویان جهت ورود به گرجستان نیازمند ارائه تست PCR با اعتبار ۴۸ ساعت قبل از پرواز روز دوشنبه هستند، تصریح کرده است: دانشجویانی که در حال حاضر در ایران حضور نداشته یا قصد ورود به گرجستان از مسیرهای زمینی را دارند، لازم است نسبت به اعلام زمان و نحوه سفر خود به دانشگاه خود اقدام کرده و از ایشان درخواست کنند تا نسبت به تغییر مجوز صادره از مسیر درخواست شده اقدام کند.

در این اطلاعیه خاطرنشان شده است: شرایط و لزوم حضور دانشجویان در دانشگاه‌های محل تحصیل، تابع تصمیمات دانشگاه است. بر اساس اعلام دانشگاه‌ها نیز حضور دانشجویان برای ترم جاری در محل دانشگاه ضروری است. لذا دانشجویان عزیزی که به هر دلیلی امکان بازگشت به گرجستان را نداشته یا تمایلی برای حضور فیزیکی در کلاس‌های درس را ندارند،  باید درخصوص شرایط ادامه تحصیل خود با دانشگاه‌های محل تحصیل مذاکره کنند.

این اطلاعیه افزوده است: پیگیری و مجوزهای کلی بر اساس مذاکرات سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس با دولت گرجستان صورت پذیرفته و ادامه خواهد داشت، لکن بر اساس توافق صورت گرفته و تصمیمات اتخاذ شده از سوی دستگاه‌های ذیربط در گرجستان، جزئیات حضور دانشجویان و صدور مجوزها منوط به ارائه مدارک از سوی دانشگاه‌ها و هماهنگی ایشان با وزارت علوم است. لذا دانشجویان عزیزی که تاکنون مجوز لازم جهت ورود را کسب نکرده‌اند، لازم است در  خصوص تکمیل و پیگیری دریافت مجوز خود با دانشگاه محل تحصیل تماس حاصل کنند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو