پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرود اضطراری هواپیمای چابهار – مشهد در فرودگاه زاهدان

تاریخ خبر: // کد خبر: 334130 // // // خبر مهم


فرود اضطراری هواپیمای چابهار – مشهد در فرودگاه زاهدان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از فرود اضطراری هواپیمای«چابهار – مشهد» در فرودگاه بین‌المللی زاهدان به دلیل نقص فنی خبر داد.


فرود اضطراری هواپیمای چابهار – مشهد در فرودگاه زاهدان

 امروز هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی آسمان در مسیر مشهد به چابهار، در فاصله  ۱۰۰ مایلی زاهدان، به دلیل بروز نقص فنی در فرودگاه زاهدان زمین نشست.در این‌باره مدیرکل بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری گفت:‌ پرواز شماره 3929 شرکت هواپیمایی آسمان با هواپیمای بویینگ 737 ثبت در مسیر مشهد به چابهار با ۸۷ مسافر و‌۱۰ خدمه پروازی دچار نقص فنی در یک سیستم نشان دهنده موتور شماره یک شد و خلبان طبق دستورالعمل‌های پروازی، موتور مربوطه را خاموش کرد‌.

حسن رضایی‌فر افزود: این هواپیما در ساعت 11:28 ‌به سلامت در فرودگاه بین المللی شهدای زاهدان به‌صورت اضطراری فرود آمد‌.

به گفته مدیرکل بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت هواپیمایی آسمان با اعزام هواپیمای جایگزین از مشهد، مسافران را به مقصد انتقال داد. وی اظهار داشت: پرسنل فنی شرکت به همراه خلبانان جدید جهت انجام تعمیرات و بازگرداندن هواپیما به زاهدان اعزام شدند.

سید محمد هاشمی شهری، اظهار داشت: به محض اطلاع از فرود اضطراری پرواز «چابهار-مشهد» به دلیل نقص فنی در فرودگاه زاهدان تمامی امکانات و تیم‌های عملیاتی اورژانس به فرودگاه بین المللی زاهدان اعزام شدند و تمامی پایگاه‌های شهری به حالت آماده باش در آمد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: در ساعت ۱۱ امروز فرود اضطراری پرواز چابهار به مشهد از برج مراقبت فرودگاه به اورژانس ۱۱۵ اعلام شد.

وی ادامه داد: بلافاصله با فراخوانی کلیه تیم‌های اورژانس ۱۱۵، بالگرد، اتوبوس آمبولانس و ۱۵ دستگاه آمبولانس و ۳۰ نفر از تکنسین‌های اورژانس در سریع‌ترین زمان در فرودگاه حضور یافتند.

هاشمی شهری تصریح کرد: این هواپیما از ناحیه موتور دچار نقص فنی شده بود و در پی فرود این هواپیما خوشبختانه هیچیک از مسافران مصدوم نشده بودند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر / خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو