پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پیگیری‌‌های محیط زیست برای کاهش بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام

تاریخ خبر: // کد خبر: 334139 // // //


پیگیری‌‌های محیط زیست برای کاهش بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر گفت: در چهار سال گذشته، شناسایی، کنترل و کاهش بوی نامطبوع ناشی از فعالیت غیراصولی برخی واحدهای صنعتی به ویژه در پیرامون شهرک واوان و مسیر فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) بوده است.


پیگیری‌‌های محیط زیست برای کاهش بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام

الهه بیگی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر از احدث و بهره‌برداری از هفت سیستم تصفیه‌خانه فاضلاب با اعتباری بالغ بر 172 میلیارد تومان برای رعایت الزامات محیط زیستی و کاهش اثرات آلاینده و جلوگیری از بوی نامطبوع در حوزه این شهرستان خبر داد.

وی گفت: از اهداف مهم اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر در چهار سال گذشته، شناسایی، کنترل و کاهش بوی نامطبوع ناشی از فعالیت غیراصولی برخی واحدهای صنعتی، به‌ویژه در پیرامون شهرک واوان و مسیر فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) بوده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر افزود: با پیگیری‌های محیط زیست، در طی این مدت هفت سیستم تصفیه‌خانه فاضلاب با اعتبار تقریبی172 میلیارد تومان، احداث و به بهره‌برداری رسید.

بیگی با اشاره به اینکه فاضلاب‌های شهری یکی از منابع انتشار بوی نامطبوع در منطقه است، اظهار کرد: واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی ملزم به رعایت استانداردهای خروجی فاضلاب هستند و خروجی پساب قبل از تخلیه به منابع پذیرنده باید از لحاظ پارامترهای موجود، در حد استانداردهای ملاک عمل سازمان حفاظت محیط زیست باشد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر در پایان خاطرنشان کرد: در غیر این صورت پس از صدور اخطاریه و عدم اقدام مثبت از سوی واحد آلاینده، ضمن پیگیری قضائی، نام واحد متخلف در لیست صنایع آلاینده شهرستان درج و مشمول پرداخت عوارض آلایندگی موضوع ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده خواهند شد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو