پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کاهش مسافر دلیل لغو پروازهای فرودگاه سنندج است

تاریخ خبر: // کد خبر: 334140 // // // //


کاهش مسافر دلیل لغو پروازهای فرودگاه سنندج است

مدیرکل فرودگاه‌های کردستان گفت: کاهش تعداد مسافر، نبود صرفه اقتصادی و زمین‌گیر شدن ناوگان هواپیمایی دلیل لغو پروازهای فرودگاه سنندج است.


کاهش مسافر دلیل لغو پروازهای فرودگاه سنندج است

امیر عباس نظری‌زاده دلیل لغو پروازهای استان در ۲ هفته اخیر را افزون بر تحریم‌ها و فشار اقتصادی و نیز کاهش مسافران، نبود صرفه اقتصادی، زمین‌گیر شدن هواپیماها و نوبت به تعمیر سالانه هواپیماها و نیز کمبود ناوگان عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا استقبال از پروازها را به صورت چشمگیری کاهش داده است، افزود: کرونا مسافران هواپیمایی را به شدت کاهش داده و تبعات اقتصادی زیادی بدنبال داشته است.

به گفته مدیرکل فرودگاه‌های استان کردستان، آمارها نشان داده تعداد مسافران هواپیما نسبت به آمار نرمال کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

وی یادآور شد: در ۲ ماهه گذشته پروازهای استان تنها تعداد ۱۰ الی ۱۲ مسافر داشته و این کاهش مسافران برای شرکت های هواپیمایی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست.

مدیرکل فرودگاه‌های کردستان همچنین افزون بر تحریم‌ها و فشار اقتصادی و نیز کاهش مسافران، نبود صرفه اقتصادی پروازها، زمین‌گیر شدن هواپیماها و نوبت تعمیر سالانه هواپیماها عنوان کرد.

نظری‌زاده با اشاره به اینکه ناوگان‌های هواپیمایی هر ساله باید چک و تعمیر شوند، گفت: اکنون ۲ ناوگان از پروازهای کیش ایر در دست تعمیر قرار گرفته و یکی دیگر از ناوگان‌ها نیز در اصفهان زمین‌گیر شده است این مساله و نیز به دلیل کمبود قطعات هواپیما تعداد ناوگان‌ها کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۸ پروازهای سنندج متعلق به شرکت‌های هواپیمایی قشم ایر و آسمان بود، اظهار کرد: این پروازها به دلیل افزایش اجاره بهای هلدینگ زمینی و افزایش صد درصد هزینه خدمات از سوی بخش خصوصی منجر به قطع شدن پروازهای این شرکت شد و از عید ۹۹ پروازهای استان کیش ایر بوده است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان کردستان گفت: پروازهای کیش ایر در ۲ هفته گذشته لغو شده است که معاون امور اقتصادی استاندار پی‌گیری‌های لازم را برای برقراری مجدد پروازها انجام داده است.

وی خاطرنشان کرد: استاندار کردستان نیز در این راستا با سازمان هواپیمایی کشوری مذاکراتی برای برقراری پروازها انجام داده که امید است بزودی این پروازها برقرار شود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو