پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تعطیلات طلایی چین، فرصتی برای احیا گردشگری در دوران پسا کرونا

تاریخ خبر: // کد خبر: 334146 // // //


تعطیلات طلایی چین، فرصتی برای احیا گردشگری در دوران پسا کرونا

اول اکتبر هر سال مصادف با روز ملی چین یکی از مهمترین تعطیلات این کشور بحساب می آید که از آن با عنوان «تعطیلات طلایی» یاد می شود همزمانی این مناسبت در سال جاری با کنترل ویروس کرونا در چین، فرصت مهمی برای احیا گردشگری فراهم کرده است.


تعطیلات طلایی چین، فرصتی برای احیا گردشگری در دوران پسا کرونا

تعطیلات طلایی روز ملی چین امسال بجای هفت روز ۸ روز است و از روز پنجشنبه شروع می شود، تعطیلات روز ملی (اول اکتبر) بهترین و اولین فرصت بزرگ پس از شیوع کرونا در چین است تا این کشور بتواند صنعت گردشگری از رمق افتاده خود را نفسی دوباره ببخشد و شرکت های خدمات گردشگری و مسافرتی خود را فعال کند.

این فرصت در عین حال محک بزرگی برای کشور پهناور چین و دومین اقتصاد دنیا است تا تدابیر کنترلی برای مهار بیماری را به معرض ارزیابی واقعی بگذارد و از هم اکنون نهادهای بهداشتی در سراسر کشور با انتشار بیانیه هایی از مردم خواسته اند تا در سفرهای خود مراتب و اقدامات بهداشتی و فاصله گذاری را رعایت کنند.

به گردشگران برای حضور در رستوران ها، سالن های پذیرایی،  هتل ها و اینکه در این مکان ها باید موارد بهداشتی را رعایت کنند تاکید شده و توصیه هایی نیز از طریق رسانه های جمعی منتشر شده است دولت و حزب حاکم در کنار تشویق مردم به سفر از آنها خواسته اند نهایت همکاری را برای جلوگیری از بازگشت کرونا به کشور داشته باشند.

هفته ها است که وضعیت کرونا در چین سفید و کشور عاری از ویروس کرونا است و به نظر می رسد با تدابیر بسیار قوی کنترلی که کشور در نظر گرفته است بسیاری از روزنه ها و منافذ برای بازگشت ویروس به کشور بسته شده است و اگر هم مواردی بروز کند مسلما با تجربیات گذشته و قرنطینه فوری منطقه ای، از شیوع گسترده جلوگیری خواهد شد.

به همه مردم نیز گفته شده است تا در صورت مشاهده موارد مشکوک بیماری و یا داشتن علایمی مانند تب و سرفه های شدید و بدن درد به پزشک مراجعه کنند و آزمایش های لازم را انجام دهند.

در مجموع انتظار می رود که ۵۵۰ میلیون سفر داخلی در طول هشت روز جشنواره اواسط پاییز و تعطیلات روز ملی که از اول اکتبر آغاز می شود در چین ثبت شود این بدان معنا است که مرحله عادی سازی فعالیت بخش های خدماتی و گردشگری چین شروع شده است.

آکادمی گردشگری چین و وزارت فرهنگ و گردشگری این کشور هم از رونق تدریجی گروه های گردشگری و بخش های خدماتی و مسافرتی خبر داده و آورده اند که از اواسط سپتامبر دستکم ۳۰ هزار آژانس مسافراتی و گردشگری فعالیت هایشان را از سرگرفته اند و وضعیت هتل ها از لحاظ پذیرش شمار بیشتری از گردشگران و مسافران بهبود یافته است.

شرکت بزرگ آنلاین «سی تریپ» چین که بیشتر خریدهای بلیت هواپیما و ذخیره هتل از طریق آن انجام می شود پیش بینی کرده است رزرو پروازهای داخلی چین در این دوره ۲۰۰ درصد نسبت به یک ماه قبل افزایش داشته باشد و تعطیلات طولانی تر امسال گزینه های بیشتری به مردم ارائه می دهد.

اگرچه چند روز قبل مواردی از کرونای وارداتی در مرز چین و میانمار گزارش شد اما جالب اینجا است این منطقه یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری برای مردم چین است در بسیاری از هتل های استان «یون نن» در این منطقه دستگاه های تب سنج و حتی دارو قرار داده شده است.

آمارها نشان می دهد که از ماه جاری میلادی بیش از ۷۹۰ سالن تئاتر در سراسر کشور بازگشایی شده اند که نزدیک به ۳۶ درصد از کل سالن های نمایش است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو