پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نرخ پروازهای خارجی نیازمند نظارت و کنترل است

تاریخ خبر: // کد خبر: 334175 // // //


نرخ پروازهای خارجی نیازمند نظارت و کنترل است

سخنگوی انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی گفت: نرخ‌های نجومی پروازهای شرکت‌های هواپیمایی خارجی نیازمند کنترل و نظارت است.


نرخ پروازهای خارجی نیازمند نظارت و کنترل است

مجید فرقانی افزود: نرخ بلیت هواپیما در مسیرهای مختلف خارجی دچار افزایش ۱۰۰ درصدی و حتی بیشتر از آن شده است.وی با بیان اینکه هم اکنون پرواز در اغلب مسیرهای خارجی هنوز برقرار نشده است ادامه داد: بیشترین افزایش نرخ بلیت هواپیما در مسیرهای استانبول، امارات و کشورهای اروپایی صورت گرفته و شاهد انحصار فعالیت شرکتهای هواپیمایی در این زمینه هستیم.

سخنگوی انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی گفت: گرچه بخشی از این افزایش قیمتها با بازگشت محدود شرکت‌های خارجی دیگر به عرصه پرواز تا حدودی تعدیل شده اما همچنان این افزایش نرخها مشکل آفرین شده است.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل افزایش نرخ بلیت پروازهای خارجی افزایش قیمت ارز است افزود: این روند موجب گلایه‌ و نارضایتی شدید مسافران شده و در برخی موارد منجر به درگیری آنان با کارکنان شرکتهای هواپیمایی نیز شده است.

فرقانی ادامه داد: مسوولیت نظارت بر شرکت‌های هواپیمایی خارجی معاونت حمل و نقل هوایی سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکتهای هواپیمایی است.

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ اقدام روشنی در این زمینه از سوی واحدهای ناظر بر این شرکتها مشاهده نشده است گفت: مسافران گلایه خود را به دفاتر خدمات مسافرتی اعلام می‌نمایند اما به دلیل خارجی بودن شرکتهای هواپیمایی پیگیری ما نتیجه روشنی ندارد.

هم اکنون بیش از ۴۰۰ دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در استان خراسان رضوی دارای مجوز فعالیت می‌باشند.

تا قبل از شیوع کرونا ۱۴ مسیر پرواز خارجی از فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد برقرار بود که این تعداد هم اکنون به هفت مسیر کاهش یافته است.

در حالت عادی و قبل از این ویروس روزانه ۴۰ هزار مسافر از طریق این فرودگاه جابه‌جا می‌شدند و بطور میانگین روزانه ۱۸۰ پرواز در آن انجام می‌شد که در شرایط اوج مسافر به ۲۵۰ پرواز در روز نیز می‌رسید.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو